2. El Hasta Yatağı Alıyor musunuz?

2. El Hasta Yatağı Alıyor musunuz?

İkinci el hasta yatakları firmamız tarafından spot yatak kapsamında alınmaktadır. Aldığımız fiyatı ortalama 3/1 fiyatına hasta yataklarımızı satın alıyoruz. Her firmanın her marka ürününü satmak isteyebilirsiniz. Yatağınızı garanti belgesi hala duruyor ise WhatsApp hattınıza görüntü yollayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Eski yataklarımızı garanti belgesi atmayarak daha cazip fiyatlar ile satmanız mümkün durumdadır.

İkinci el hasta yatağı satın alma hizmeti her bireyin ihtiyaç duyduğu hizmetlerden bir tanesidir. Hasta yatağı satın almak için illaki yatağa mahkûm olmak ya da engelli olmak gerekmiyor. Hamilelik dönemi riskli geçen anne adayları için veya bacağı kırılmış olan hastalar için de bu tür yataklar ihtiyaç halindedir. Kısa dönemli olarak bu yataklara ihtiyaç duyuyorsanız daha uygun fiyatlı satın alabilmek adına ikinci olanlarını tercih edebilirsiniz.

İkinci el hasta yataklarının tercih ederek iyileşmiş sürecinizi daha kısa hale getirebilir ve daha rahat şekilde ucuz fiyatlar ile bu yatakları edinebilirsiniz. Kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla satın almak için kaliteli firmaları tercih etmeniz herhangi bir sorun ile karşılaşmanız için önemlidir. Yatağı kısa süreli kullanacak iseniz satın almış olduğunuz firma yetkilileri ile bu konuyu paylaşabilirsiniz. Burada mutlaka firmamızla iletişime geçerek, tam da beklentinizi karşılayan bir hizmeti alabilirsiniz!

Yatağa ihtiyacınız bittikten sonra firma yetkilisi ile anlaşarak iade etmek istediğinizi belirtip başka hastaların bu yatağı almasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde ödediğiniz ücreti geri almayı elde edebilirsiniz. Yatakları saklamak herhangi bir yere sığdırmak zor olacağından bu yöntem sizin için kullanışlı ve uygun bir yöntem olacak. Böylece elinizdeki 2. El hasta yatağını pratik bir şekilde elinizden çıkarabilirsiniz. Siz de ayrıcalıklı fırsatlar için firmamızla iletişime geçebilirsiniz!

2. El Hasta Yatağı Satarken Dikkat Edilecekler

Kullanmadığınız veya saklamakta sıkıntı yaşadığımız hasta yataklarını satabilmeniz mümkün. Hasta yatağını satarken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Zamanında ihtiyacınız olduğu için yüksek miktarlarda satın aldığınız hasta yataklarımızı değerini kaybetmeden ikinci el olarak satarak hem başkalarını uygun fiyatı yatak sahibi yapabilirsiniz hem de saklamakta zorluk yaşadığımız hasta yatağından kurtularak maddiyata döndürebilirsiniz.

İkinci el hasta yatağını satarken değerinden çok düşük fiyatlar ile satmamaya dikkat ediniz. Sizden uygun fiyatlar ile satın alınan yataklarınız çok yüksek fiyatlarla güvenilmez firmalar tarafından satın alabilmektedir. Yatağınızın yıpranmamış olması daha yüksek fiyatlarla elden çıkarabilmenize olanak sağlar. Yatağın eski performans ve görsel de olması değer kaybetmesine neden olacaktır.

Ürününüzün orijinal olduğuna dair belgeler var ise ikinci el olarak daha yüksek fiyata satabilirsiniz. Yine bu şekilde yatağın garanti belgesi duruyor ise çok fazla değer kaybetmeden satabilmenin mümkündür. Firmalar garanti belgesi gibi belgeleri duran yatakları daha büyük güven içerisinde satın alırlar.

Hastanızın kısa süre için kullanmış oldukları ürünün kumaşında herhangi bir zedelenme, bozulma ya da yırtılma yok ise bu özelliklere dikkat ederek satmanız önemlidir. Çünkü zarar görmemiş ürünleri daha iyi paralar ile satabilirsiniz. Zarar gören ürünler daha ucuz maliyetler ile satılır. Paslanma olmayan demirleri zarar görmeyen ürünleri daha iyi fiyatlar ile satabilirsiniz. Ürünü satmak için tercih edeceğiniz firma güvenli ise yataklarınız belirlenmiş değerler üzerinden alınacağı için zarar etmezsiniz.

2. El Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilecekler

İkinci el hasta yatağı tercih ederken ilk dikkat etmeniz gereken konu hastanıza özel yatak tercihi yapmak olmalıdır. Hastanızın rahatsızlığına özel olarak seçim yapmanız hastanızın yatağı daha iyi kullanmasını sağlayacaktır. Hastaya özel yatak tercihi yapmak iyileşme sürecini doğrudan etkileyen bir faktördür. İyileşme sürecinin hızlı bir şekilde ilerlemesi ikinci el hasta yatağı seçimine bağlıdır.

İkinci el hasta yatağı alacaksanız doktorunuz ile görüşerek hastanız için hangi yatağın daha uygun olduğu konusunda tavsiyeler alabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken Bir diğer konu ise hasta vücut ağırlığıdır. Hasta yatakları ağırlık taşıyabilme kapasitelerine göre çeşitlere ayrılmaktadır. Bazı hasta yataklarının ağırlık taşıma kapasitesi 150 kilogram iken bazı hasta yataklarının ağırlık taşıma kapasitesi 100 kilograma kadar olabilmektedir. Ancak her zaman kapasitesi daha yüksek olan yatakları tercih etmek gerekir çünkü hastanız çok fazla hareketsiz kalacağından kilo alma sorunu yaşayabilir.

Alacağınız ikinci el hasta yatağı bası yarasını önleyebilecek nitelikte olmalıdır. Çok uzun süreler boyunca hareketsiz kalan yatan hastalar sürekli aynı pozisyonda kaldığı için bası yarası oluşma riski ile karşı karşıya kalabilirler. Ancak hasta için yatağın doğru şekilde seçilmesi bası yaralarının ortaya çıkmasını önleyecektir. Hastada bası yarası oluşması çok ağrılı ve acılı günler geçirmesini sebebiyet verebilir.

Terlemeye karşı koruma özelliği bulunan yatakları satın almalısınız. Hasta terleme yaşadığında yatma yaraları ile karşı karşıya kalır. Terleme önleyici niteliklerde ki yataklar hastanın terlemesini önleyerek yatma yaralarından korunabilir. Eklem ağrılarına karşı direnç gösteren yataklar satın alarak hastanızın sırt ve bel ağrılarının oluşmasını önleyebilirsiniz. Hasta uzun süre yatacağı için sırt ve bel ağrıları oluşması muhtemel bir durumdur. Böyle bir sıkıntı yaşanmaması için eklem ağrılarına karşı direnç gösteren yatakları tercih etmelisiniz.

Masaj etkisi veren ikinci el hasta yatakları hastanın iyileşme sürecine katkıda bulunacaktır. Doğal masaj etkili hasta yatakları vücudun kan dolaşımını harekete geçirerek hastaları rahatlatırken yara oluşumunun da önüne geçecektir. Kan dolaşım hızının yükselmesi iyileşme sürecine büyük katkı sağlar.

2. El Hasta Yatağı Alırken Motor Desteğine Dikkat!

Motor desteği pozisyon değişikliği yapabilen ikinci el hasta yatakları satın alınmalı. Bu tür yasaklar sayesinde refakatçinin insan gücüne duyulan ihtiyaç azalır. Elektrikli motor özelliği daha kolay şekilde başka pozisyonlara alınmasına olanak sağlar. Hastanın pozisyon değiştirme gibi bütün işleri yatağın kendisi yapar.

Hijyen ve temizlenebilirlik bakımından kolaylık sağlayan yataklar satın alınmalı. Hasta yatağı her an hijyenik olması gereken ürünlerdendir. Üzerine serilen örtüler sürekli olarak çıkarılmalı ve değiştirilmelidir. Bu sebeple yatak üzerinde bulunan kumaş döşemelerinin çıkarılabilir nitelikte olması gerekiyor. Antibakteriyel kumaşlardan üretilmiş yatakların hijyen açısından tercih edilmesinde fayda vardır.

İkinci el hasta yatağı alırken dikkat edilecek konulardan bir tanesi de yatağın sağlamlık ve dayanıklılık bakımından üstün performansa sahip olmasıdır. Özellikle hastanız kilo bakımından ağır ise yatağın dayanıklı olması çok önemli bir konudur. Uzun süre kullanabileceğiniz hastanın rahat bir şekilde hareket edebilmesi ayrıca güvenebilir nitelikte olması için sağlam ve dayanıklı ürünler tercih etmelisiniz. Peki, ikinci el hata yatakları neden tercih ediliyor? İşte detaylar!

2. El Hasta Yatağı Neden Tercih Ediliyor?

Hasta yatağı alırken ikinci el olması sıfır olmasından hiçbir fark göstermez. İkisi arasındaki farkı yalnızca ikinci el hasta yatağının daha önce kullanılmış olmasıdır. İkinci el ve sıfır yatak konfor ve rahatlık bakımından tamamı ile aynıdır. Hastanın yatarak kullanacağı hasta yatakları yatma bakımından hiçbir farkı yaratmaz.

Hastanın iyileşmesinden sonra yatağa ihtiyaç kalmıyor ise ikinci el hasta yatağını uygun fiyatlar ile satın alacağınızdan geri iade etmek daha kolay bir seçenek olacaktır. Satın almış olduğunuz yatakları ev ortamlarında kullanmadığınız sürece bir yere sığdırmak çok zor olacaktır.

İkinci el hasta yatağı tercih etmek hem madde hem de fiziksel olarak sizin için daha doğru bir seçim ortaya çıkarır. Kişilerin konfor ve rahatlığını tam anlamı ile sağlayan bu tür ürünler aynı düzeni ve işleyişe sahiptir. Bu sebeple ikinci el hasta yatakları fiyat açısından daha ucuz ve makul olacaktır.

Bir süreliğine ihtiyaç duymuş olduğunuz yatakları ikinci el olarak satın almak daha az ücret ödemenize olanak sağlar. Buradan artıracağınız ücretler ile hastanızın başka ihtiyaçlarını daha rahat karşılama imkânı elde edersiniz. Bütün bu bilgiler ışığında 2. El hasta yatağınızı elinizden çıkarmayı istediğiniz zaman, firmamız en mantıklı seçenek olarak karşınıza çıkacaktır. Web medikal hasta yatağı kiralama da marmara medikal bayisidir.

Ankara Hasta Karyolası Kiralama

Ankara Hasta Karyolası Kiralama

Hasta bakımında, hastanın iyileşme sürecini etkileyen en önemli etkenlerden biri de hasta karyolaları olmuştur. Çünkü hasta uzun saatler boyunca karyola üzerinde yatacağı için bel ve sırt ağrıları çekmemesi için hasta karyolaları bu süreçte önemli bir rol oynamaktadır. Hasta Karyolaları, hastanın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla üretilen karyolalar olarak bilinmektedir. Herkes tarafından bilinen karyolaların aksine, hasta karyolaları, çok kapsamlı olarak dizayn edilmiştir. Buna örnek olarak hastanın düşmesini engellemek için koyulan yan korkuluklardır. Karyolanın hareket edilebilir olmasını sağlayan karyola altındaki tekerleklerde buna örnek gösterilebilir. Çok kullanışlı olmasından dolayı insanlar tarafından epeyce talep görmektedir. Bu yazımız daha çok Ankara Hasta Karyolası Kiralama odaklı bir yazı olacaktır. Ankara’da bu kadar talep gören, Ankara Hasta Karyolası Kiralama Hizmeti temel konu olarak ele alınacaktır.

Ankara Hasta Karyolası Kiralama Hizmeti

Ankara ilimizde hasta karyolası kiralamak istiyorsanız öncelikle uzman bir kişiye danışmanızı öneririz. Hastanın durumu göz ardı edilmeden karar verilmelidir. Hastanın konforu ön planda olmalıdır. Ürünü kalitesi tabii ki de baz alınmalıdır ama hastaya olan uygunluğu daha fazla önem teşkil etmektedir. Herhangi bir hasta rahat edemedikten sonra en kaliteli malzemelerden yapılmış olsa bile bir fark yaratmayacaktır. Hastanın yaş grubu, vücut ağırlıkları gibi etkenler düşünülerek uygun bir karyola tercihi yapmak gerekmektedir. Karyola uzun vadeli olarak kullanılacağı için yatak kılıfları su geçirmez ve kir tutmaz olarak üretilmesi gerekmektedir. Hasta Karyolası Kiralama sürecinde karyolanın kullanışlı olması beklentisinin yanında karyola kiralama fiyatının da cep yakmayan türden olmasıdır. Bu iki ölçütün de olduğu bir karyola bulmak için kapsamlı bir araştırma yapılması gerekmektedir. Ankara Hasta Karyolası arz taleplerini karşılayan birden fazla hasta karyolası ithal veya ihraç eden firma bulunmaktadır. Çok fazla firma olmasından dolayı müşteri kazanmak için firmalar birbirleri ile rekabet içinde bulunurlar. Bu rekabetten kazançlı çıkanlar elbette müşterilerdir. Bu rekabetten faydalanarak herhangi bir hasta karyolasını uygun bir fiyata kiralamak mümkündür. Kullanım süresinin az olduğu durumlarda hasta karyolası kiralamak daha doğru bir karar olacaktır. Ayrıca böylece bütçeden de tasarruf etmiş olursunuz. Müşteriler çoğunlukla hasta karyolalarını aylık olarak kiralarlar. Kiralanmaya karar verilen karyola, hastanın evine getirilip montajı yapılır ve hasta bakıcıya karyolanın kullanımı anlatılır. Bunlardan herhangi bir ekstra ücret alınılmamaktadır, Hasta Karyolası Kiralama Fiyatı dahilinde bulunmaktadır. Hasta karyolalarını diyaliz merkezleri, hastaneler, sağlık ocakları kullanmaktadır. Buradaki karyolaların ev tipi olanları da üretilmektedir. Ev tipi hasta karyolalar, hastanın evde rahat bir şekilde iyileşme sürecinde dinlenerek zaman geçirmesine olanak sağlamaktadır. Birçok özellikleri olduğundan hasta bakıcıya çok fazla yük kalmamış olacaktır. Böylece hastanın psikolojik durumu da iyiye gidecek ve iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Hasta karyolaları, manuel ve motorlu olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Manuel hasta karyolaları elektrik gerektirmez, bedensel güç ile çalışır. Ev tipi karyolalarda manuel model çoğunlukla tercih edilmez. Motorlu hasta karyolaları ise elektrik ile çalışır, elektrik kesintisi durumunda ise pil ile çalışmaya devam eder. Böylelikle hastaya bakan kimse (hasta bakıcısı) mağdur durumuna düşmemiş olur. Motorlu hasta karyolalarında 2, 3 veya 4 tane motor bulunur. Motor sayısı arttıkça karyolanın özellikleri artmaktadır. 2 motorlu hasta karyolaları, ayak ve sırt bölgesi hareket ettirilebilir olarak üretilmiştir. 3 motorlu hasta karyolaları ise aşağıya doğru inebilir ve yukarıya doğru çıkabilir özellikte olur. Bu karyolalara asansörlü olarak da nitelendirebiliriz. 4 motorlu hasta karyolaları ise ABS özellikli karyolalardır. ABS, anti bakteriyel sistem demektir. Hasta karyolaları anti bakteriyel olduğunda hastanın mikrop kapma ihtimali en aza indirilmiş olur. Yan korkuluklar ve başlıklar mikrop barındırmadığı için hastanın mikrop kaparak iyileşme sürecinin uzama ihtimali düşük bir ihtimal olacaktır. Motorlu hasta karyolalarının en büyük avantajı motoru olmasıdır. Motor karyolaların altlarına monte edilmiştir, hastayı veya hastaya bakan kimseyi (Hasta Bakıcısını) etkilemeyecek şekilde üretilmiştir. Hasta karyolasını hareket ettirmeye yarayan bir kumanda mevcuttur. Kısacası hasta karyolaları hastaların ihtiyaçlarına göre üretilmiştir, ihtiyaçlara göre farklılık göstermektedir. Kiralamadan veya satın almadan önce mutlaka bir uzmana danışmanızı tavsiye ederiz. Böylece tercihleriniz daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca günlük, haftalık olmak üzere de farklı kiralama opsiyonları da mevcuttur. Rahat bir bakım süreci için hasta karyolaları önemli bir rol oynamaktadır.

Ameliyat sonrası hasta yatağı kullanımı

Ameliyat sonrası hasta yatağı kullanımı

Hastaların tedavi veya sağlık sorunu gereklilikleri dolayısıyla uzun süreli yatış gerçekleştirmeleri halinde önerilen yataklar, hasta yatağı olarak isimlendirilir. Medikal özellikli hasta yatakları, hastaların tedavi sürecinde veya sağlık sorunu nedeniyle uzun süreli yatış gerçekleştirmek durumunda kaldıklarında konfor ve sağlığını korur. Günümüzde hastane gibi sağlık kuruluşlarının haricinde evlerde de hasta yataklarının kullanılabilmesi mümkündür. Pek çok farklı sağlık durumu halinde hasta yatağı kullanımı gerekliliği oluşabiliyor. Bu durumlar arasında cerrahi operasyonları içeren ameliyatlarda bulunmaktadır. Herhangi bir ameliyat operasyonun ardından, hastanın sağlığının geri kazanacağı tedavi/istirahat sürecinde konforu için hastaya kullanması gerekebilir. Ameliyat sonrası hasta yatağı kullanımı ile hastanın operasyon sonrasında yatış konusunda ortaya çıkan özel ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olur.

Ameliyat sonrası hasta yatağı neden kullanılmalı?

Ameliyat gibi son derece ileri seviyedeki bir tedavi uygulamalarında hastanın uzun bir yatış süreci söz konusu olur. Bu yatış sürelerinin belirli bir bölümü hastanede sağlanıyor olsa da geriye kalan bölümü evde geçirilmektedir. Özellikle cerrahi operasyonların oluşturduğu deformasyon ve etkiler nedeni ile hastanın evde normal yataklarda, yatış sürecini geçirebilmeleri çok ciddi sıkıntılara neden olabilmektedir. Bu nedenle uzmanlar ameliyat sonrası hasta yatağı kullanımı hususunda hastalara tavsiyede bulunuyor. Günümüzde hasta yatağı üretimi sayesinde artık evde de hasta yataklarının kullanılabilmesi mümkün hale geldi.

Sağlık sorunu nedeni ile ameliyat olan hastaların pek çok nedenle hasta yatağı kullanmaları, çok büyük önem taşımaktadır. Ameliyat sonrası hasta yatağı kullanımı ile ilgili olarak en önemli husus, tedavi sürecinin sekteye uğramamasıdır. Normal yataklarda gerçekleştirilen yatışlarda özellikle ameliyat bölgesine ciddi düzeyde olumsuz etkiler söz konusu olabilir. Bu durumda hastanın iyileşme sürecinin uzamasına ve hatta tersine dönmesine bile neden olabilir. Bu yüzden ameliyat olan hastaların bu tip riskler ile karşı karşıya kalmamak adına mutlaka hasta yatağı kullanması gerekir.

Hangi ameliyatlardan sonra hasta yatağı kullanılmalıdır?

Hasta yatakları, cerrahi operasyonların ardından iyileşme sürecinin güvende olmasını ve hastanın konforunun oluşturulabilmesine yardımcı olur. Bu nedenle de günümüzde uygulanan küçük operasyonların haricinde yatış gerektiren tüm cerrahi operasyonların ardından yatışın hasta yatağında gerçekleştirilmesi önerilmektedir.

Kalp ameliyatı, kalça kırığı ameliyatı ve platin ameliyatları gibi genel anestezi etkisi altında uygulanan ileri cerrahi operasyonlarının sonrasında hasta karyolası kullanılmalıdır. Bu tip cerrahi operasyonların iyileşme süresi uzundur. Bu süre boyunca da hastanın sürekli yatması gerektiğinden, zaman içerisinde hem operasyon bölgesinde hem de vücudun diğer bölgelerinde çeşitli problemler gözlemlenebiliyor. Ameliyatlı bölgenin zarar görmesi, vücutta yatışa bağlı bası yaralanmalarının olması gibi pek çok ciddi problem ile karşılaşılabiliyor. Bunun dışında hastanın bu uzun iyileşme sürecinde sürekli rahatsızlık hissetmesi, sürecin daha da zorlu olmasına neden olabilir. Ameliyat sonrası hasta yatağı kullanımı ile hastanın iyileşme sürecinde konforunun da en iyi koşullarda sağlanması mümkün olur.

Ameliyat sonrası hasta yatağı nasıl seçilmeli?

Genellikle lokal anestezi ile uygulanan ve düşük seviyeli cerrahi operasyonların ardından hasta, kısa süreli bir iyileşme süreci geçirir. Ancak bazı hastalar için operasyon ardından iyileşme süreci uzun bir yatış sürecini getirebilmektedir. Bu kapsamda ameliyat sonrası hasta yatağı kullanımı özellikle tedavisine evde ve yatarak devam edilecek hastalar açısından büyük önem taşımaktadır. Ameliyat sonrasında kullanılacak hasta yatağının doğru seçimi de bu aşamada çok önemlidir.

Hastanın yatış süreci boyunca ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan, terletmeyen ve bası yaralanmalarına karşı koruyan bir hasta karyolası kullanılmalıdır. Bunun dışında hastanın ameliyat olduğu noktanın pozisyonu, hastanın genel sağlık durumu ve hareket kabiliyeti, hastanın kilosu gibi hususlarda hasta yatağı seçiminde dikkate alınmalıdır.

hasta karyolası kiralama mağazası

Hasta Karyolası Bursa

Günümüzde her güne teknolojik gelişmeler ile gözlerimizi açmaktayız. Bu teknolojik gelişmeler günlük hayat rutinlerimizde bizlere birtakım kullanım kolaylıkları sağlamaktadır. Örneğin ulaşımdaki kolaylığı toplu taşımalar yardımı ile haberleşmedeki kolaylığı da cep telefonları ile sağlayabilmekteyiz. Sağlık alanına bakıldığında ise teknolojinin faydalarını daha fazla görmekteyiz. Örneğin hasta ve hasta yakınları için geliştirilen hasta yataklarına ve karyolalarına bakılabilir.

Hasta ve hasta yakınları için oldukça önemli bir yeri olan hasta karyolalarının, konforlu ve özellikli olması hem hastalar için hem de hasta yakınları için dikkat çekicidir. Sağlık sorunu yaşamakta olan birçok hasta ve bu hastalara bakmak ile yükümlü olan hasta yakınları, uykularını ve dinlenme süreçlerini en verimli bir şekilde sağlamak zorundadırlar. Bu zorunluluk ile daha sağlıklı ve daha dinç bir hastalık süreci geçirecek olup bu durum psikolojik olarak da etki edecektir. Hasta yatağı ve karyolası bağlamında sektörde onlarca marka yer almaktadır. Yer alan bu kadar çok markanın içlerinden sadece birkaç tanesinin dışında geri kalan çoğunluk ise merdiven altı iş görmektedir. Bu hususta dikkatli davranarak gerekli çalışmaları yapıp kendinize en uygun ve hesaplı olan markadan yana tercih yapmanızı önermekteyiz. Marmara hasta yatağı ve karyolası olarak sektörde büyük bir saygınlığa sahiptir. Siz değerli kullanıcılarına sunmuş olduğu hizmet ile gönüllerde yer edinen Marmara hasta karyolası, popülerliğini gün geçtikçe arttırmaktadır.

Günümüzde ihtiyaç duyulan hasta karyolasına ulaşmak oldukça kolaydır. Bursa iline bakıldığında hasta karyolası Bursa şubesi ile Marmara markasını ön planda görebilmek mümkün olmaktadır. Marmara markasının hasta karyolası alanında siz değerli kullanıcılara sunmuş olduğu ayrıcalıklar, bu markanın gelişmesini, ilerlemesini ve tanınırlığını geliştirmesinde fayda sağlamıştır. Bursa ilinin hemen her ilçesine hizmet sunabilen hasta karyolası Bursa şubesi, kullanıcı memnuniyetini temel amaç olarak belirlemiştir. Bursa ilinin hizmet sunulan ilçeleri ise şunlardır:

 • Büyükorhan

 • Gemlik

 • Gürsu

 • Harmancık

 • İnegöl

 • İznik

 • Karacabey

 • Keles

 • Kestel

 • Mudanya

 • Mustafakemalpaşa

 • Nilüfer

 • Orhaneli

 • Orhangazi

 • Osmangazi

 • Yenişehir

 • Yıldırım

Yukarıda yer alan ve toplamda 17 ilçesi bulunan Bursa, ülkemizin en nadide illerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. Bu yönü ile her türlü hizmeti ve ayrıcalığı hak eden Bursa iline, hasta karyolası Bursa şubesi yer verilmiştir. Bursa’nın her neresinde olursanız olun, internet aracılığı ile Marmara hasta karyolalarından sipariş edeceğiniz farklı özelliklerdeki hasta yataklarını siz değerli kullanıcılar için büyük bir titizlik ulaştırmak mümkündür.

Hasta karyolalarının birçok özellikleri mevcuttur. İnternet sitesi üzerinden de değerlendirip inceleyebileceğiniz hasta karyolalarından sizin için en uygun olanı belirlemeniz sadece birkaç dakikanızı alacaktır. Belirlediğiniz hasta karyolası için gerekli olan iletişimi sağladıktan sonra gönül rahatlığı ile kapınıza kadar getirilmesini bekleyebilirsiniz. Hasta karyolası Bursa ili için sipariş edilen hasta karyolası hem satın alınabilme hem de kiralanma özelliklerini taşımaktadır. Yani istediğiniz hasta karyolasını satın alabileceğiniz gibi kiralayabilirsiniz de. İki farklı seçeneği siz değerli kullanıcılara sunan Marmara hasta karyolası, hastalık sürecinizin hem en konforlu ve sağlıklı hem de ne kaliteli ve uyumlu geçmesini hedeflemektedir. Hasta yatakları için sizlere sunulan birçok özellikleri internet sitesi üzerinden rahatlıkla edinebilirsiniz. Müşteri memnuniyetini temel alan hasta karyolası Bursa şubesi, dilek ve şikayetlerinizi bildirmeniz için de sizlere imkan sunmaktadır. Sağladığı imkanlar ve sunduğu özellikler ile popüler bir tercih olarak karşımıza çıkan hasta karyolası Bursa, gelecek dönemler için de tercih edilen bir marka olarak görülecek gibi durmaktadır.

Hasta Yatağı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hasta Yatağı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günümüzde insanlar birçok sebebe bağlı olarak yatağa bağlı hale gelebilmektedir. Kaza geçirme sonrasında birçok kişi felç kalarak yatağa bağımlı hale gelebilmektedir. Özellikle felç hastaları, ayak kırığı problemi yaşayan kişiler, yaşlı insanların birçoğu hayatını belli bir süre veya kalıcı olarak yatakta kalabilmektedir. Hasta yatağı seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli etmenlerden birisi rahatlık ve konfordur.

Seçilen yatak hastanın bel kısmını hiçbir şekilde ağrıtmaması gerekmektedir. Yatak ne kadar yumuşak ortopedik olursa hastanın sırt, bel bölgesi daha rahat edecektir. Hastaların kolay ve rahat edebilmesi için uygun yatakların seçimi önemlidir. Hasta yatağı alırken teknolojik, uzaktan kumandalı yatakların alınması, hastaya daha çok rahatlık sağlayacaktır. Kumandalı yataklar sayesinde hastanın yanında birisi olmasa dahil hasta rahatlıkla yatağının boyunu ayarlayabilecektir.

Uzun süre yatakta kalacak olan hastaların tuvalet ve banyo ihtiyacı konusunda da zor zamanlar geçireceklerdir. Hastalara tuvalet, banyo ihtiyacının bir arada olduğu profesyonel bir yatak alınması hastaları psikolojisi olumlu yönde etkileyecektir. Eğer hasta yatakta kısa süreli olarak kalacaksa kısa süreli bir işlem geçirmişse yatağı kiralamak daha uygun olacaktır.

Yatakta yatacak olan hastanın boyu ve kilosu da yatak seçiminde önemli bir etmen olarak karşımıza çıkmaktadır. Hasta aşırı kilolu, çok uzun boylu biriyse hastanın yatağı özel olarak yaptırılmalıdır. Hasta olan kişilere yatak alırken koruyucu yan kısımlarının olması hastanın güvenliği için oldukça önemli bir etmendir. Hasta yatağı seçiminde uzman bir sağlıkçıdan talep alınabilir.

Hasta Yatağı Ne İşe Yaramaktadır?

Ameliyat sonrası durumlarda, ayak bileği yaralanmaları, kırıkları olmak üzere felçli durumlarda birçok açıdan hastalar için önemli bir yapıdır. Hasta yatakları kişilerin geçirmiş olduğu rahatsızlıktan sonra rahat etmeleri için gerekli olan bir etmendir. Hastanın yatağı ne kadar konforlu ve rahat olursa, hasta yatağın da o doğrultuda rahat edebilecektir. Hasta yataklarının ortopedik yapıları sayesinde kişiler operasyonlar sonrası oldukça rahat bir dinlenme süreci geçirmektedirler.

Hasta yatakları tekerlik olmak üzere tasarlanan yapısıyla, hastaların oda değişikliğini de desteklemektedir. Hasta yataklarında bulunan yemek yeme masası sayesinde hastalar yattıkları yerden rahat bir şekilde yemek yiyebilmektedir. Hastalar yatakta kalacakları süre içerisinde bel ve omurilik ağrıları yaşayacaklardır. Hasta yataklarının ortopedik ve pamuk yapılı yatakları sayesinde ağrılarınız son bulacaktır.

Ameliyat sonrası ve hasar sonrası dönemde kişilerin banyo ve tuvalet ihtiyaçları da hasta yataklarında rahatlıkla karşılanmaktadır. Günümüzde hasta yatakları teknolojik olarak gelişmesiyle birlikte hastalara birçok avantaj sunulmaktadır. Hasta yataklarının otomatik düğmeyle indirme ve kaldırma işlemi yapabilmesiyle kişiler istedikleri pozisyonda rahatlıkla oturabileceklerdir. Gelişmiş hasta yatakları alttan ısıtıcı özelliği bulunmaktadır.

Soğuk kış günlerinde, karlı zamanlarda hastanın yatakta üşümemesi için yatak ısıtıcıları devreye girmektedir. Aynı şekilde klimalı hasta yatakları da günümüzde profesyonel yataklarda mevcuttur. Hasta yataklarının korkuluk yapısının olmasıyla hastaların herhangi bir durumda yataktan düşmesi engellenmektedir. Günümüzdeki hasta yatakları elektrikli ve asansörlü olmak üzere hastalara kaliteli yatak hizmeti vermektedirler.

Hasta Yatağı Fiyatları Nedir?

Hasta yatakları günümüzde birçok etmene bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yatakların fiyatlarını etkileyen en baş unsur yatağın işlevsel yapısıdır. Gelişmiş teknolojideki, kumandalı yataklar fiyat olarak yukarı seviyelerde işlem görmektedir. Asansörlü ve elektrikli yataklarda fiyatları etkilemektedir. Hasta yatağı fiyatları bazı durumlar SGK tarafından karşılanmaktadır. Ancak SGK’LI yataklar teknolojik açıdan yeterince gelişmiş değildirler.

Hasta yatağında aranması gereken en önemli işlevsellik gelişmişlik, profesyonelliktir. Hasta yataklarında yatağın yapılış malzemesine göre fiyatlar farklılıklar göstermektedir. Yatak ultra ortopedik rahatlıkta oluşması durumunda ekstra pamuk malzemesi harcanacağı için fiyatlar daha yüksek olacaktır. Yatak kiralama konusunda kişiler hastanın hastalığı kısa süreli ise kiralama yöntemini tercih etmektedirler.

Kiralık hasta yatakları fiyat konusunda daha uygun fiyatlarda olacaktır. Hasta yataklarının kiralama ücretleri tamamen sizlerin belirleyeceği gün kadar olmaktadır. Bazı durumlarda ise firmalar aylık olarak peşin ücret almaktadır. Hasta yatağı kiralamasında yatağın teknolojik kalitesine göre kiralama bedelleri değişmektedir. Hasta yatağı fiyatları konusunda günümüzde sabit bir fiyat aralığına sahip ürünler mevcut değildir. Hasta yataklarının fiyatları her geçen sene içerisinde farklılıklar göstererek hastaların hizmetine sunulmaktadır.

Hasta Yatağı Modelleri Nasıldır?

Sağlık sektörünün gelişmesine paralel olarak hasta yatakları da bu doğrultuda oldukça gelişmiştir. Günümüzde hasta yatağı denilince birçok model karşımıza çıkmaktadır. Elektrikli hasta yatakları günümüzde en çok tercih edilen hasta yatakları türlerinden birisidir. Asansörlü yataklarda son yıllarda oldukça fazla ilgi görmektedir. Bireyler hasta yatağı alırlarken modelden ziyade yatağın işlevselliğine dikkat etmektedirler.

Ahşap model hasta yatakları da piyasada modeller arasında yerini almaktadır. Manuel otomatik hasta yatakları son yıllarda büyük atılımlar gerçekleştirerek gelişmişlerdir. Hasta yatakları birçok yönden gerektiği alana göre farklılıklar göstermektedir. Doğum yapacak olan kişilerin doğum yatakları farklı olarak tasarlanmıştır. Aynı şekilde bazı hastalar içinde pediatik yatak modelleri günümüz tıp biliminde mevcuttur.

Düz hastane yatakları ise hastane ortamlarında kullanılan en sık modellerden birisidir. Rahatlık ve konforu yeterince iyi olmasına rağmen teknolojik açıdan pek fazla gelişmiş değildir. Rehabilitasyon hastalarına yönelikte rehabilitasyon yatakları da bulunmaktadır. Bazı yatak modelleri ise kişilerin bazı hastalıklarını tedavi edici özellikleri bulunmaktadır. Akut bakım yatakları bu alanda kullanılan en gelişmiş tedavi edici yatak modelleridir.

Hasta yatağı alırken mutlaka hastanın ihtiyacına göre yatak seçimi yapılmalıdır. Hatanın ihtiyacını karşılamayacak yatakların tercih edilmesi, hastaya hem bedensel hem de psikolojik olarak etki yaratacaktır.

https://www.webmedikal.com/

SGK Hasta Yatağı Ödemesi

SGK Hasta Yatağı Ödemesi

SGK hasta yatağı ödemesi yapar mı? Kişiler günümüz dünyasında birçok farklı çeşitli sağlık sorunlarıyla karşılaşabilmektedirler. Karşılaşın bu sonuçlar doğrultusunda kişiler bazen yatağa bağımlı hale gelebilmektedir. Felç türü hastalıklar sebebiyle kişiler hayatlarını ömür boyu yatalak olarak geçirmektedir. Bu gibi durumlarda kişilerin hasta yakınlarının üzerine birçok yük binmektedir. Yatalak hastalar için uygun yataklar alınması gerekmektedir. Ancak hasta yataklarının fiyatları oldukça pahalıdır. Birçok kişi bu masrafları karşılayamamaktadır. Böyle durumlarda akıllara SGK hasta yatağı ödemesi yapar mı? Sorusu gelmektedir. İşte bu soruya dair merak edilen ayrıntılar!

Sigortası olan kişiler SGK Hasta Yatağı Ödemesi hizmetinden kısmi olarak da olsa faydalanırlar. Hasta yatağı satın alınacağı zaman SGK satın alınacak ürünün belli bir miktarını karşılamaktadır. Ancak kişinin SGK başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde karşılaması gerekmektedir. Ancak SGK’ nın karşıladığı yataklar belli bir sınıfı oluşturmaktadır. Teknolojik olarak modern yataklar özel hizmet kapsamına girdiği için SGK tarafından ücretleri karşılanmamaktadır. İl Sağlık Müdürlüklerine hasta yatağı için başvuru işlemi yapılabilir.

Başvuru işlemi yapmadan alınan ürünlerin ücreti devletten talep edilmez. Tamamen ücret kişiye özeldir. Daha önceden sağlık sigortası olan kişilerin onay işlemi genellik olumlu olarak yanıtlanmaktadır. Onay işleminin ardından SGK’nın belirlediği yatak kişiye gönderilir. Yatak kullanımı ömürlüktür. Kişilerden geri alımı talep edilmez. Yatak teknolojik olarak gelişmemiş olsa da hastaların ihtiyaçlarını kısmi olarak karşılamaktadır.

SGK Hasta Yatağı Ödemesi Yapar mı?

SGK kişiler belirli şartları sağladıktan sonra SGK Hasta Yatağı Ödemesi yapmaktadır. Hastanın sağlık sorunu hastaneden alınacak olan heyet raporuyla İl sağlık Müdürlüklerine gönderilmesi gerekmektedir. Belli başlı şartlar sağlandıktan sonra SGK tarafından onay işlemi verilir. Onay işleminin ardından hasta yatağının yarısı SGK tarafından karşılanır. Bu karşılanan yataklar hastanedeki yataklarla aynıdır.

Kumandalı, teknolojik olarak gelişmiş içerikli yataklar SGK tarafından karşılanmaz. Bu tarz yataklar özel hizmet kapsamına girdiği için tamamı kişi tarafından karşılanır. Kişiler eğer sunulan raporda gerekli şartları sağlamıyorlarsa ödeme işlemi SGK tarafından onay vermez. Hasta yatağı alımı konusunda SGK’ ya gününüzde yoğun talep vardır. Bunun sebebi hasta yataklarının çok pahalı olmasından kaynaklanmaktadır. Birçok kişi maddi durumu elverişsiz kişiler bu mevcut fiyatları tek başlarına karşılayamazlar. Bu sebepten dolayı SGK’ dan yardım talep ederler. SGK’ da gerekli şartları sağlamış kişilerin yardım talebini onaylayarak kişilere yardımda bulunur. Maddi durumu elverişli kişilerin onay işlemi olumsuz sonuçlanır.

Ancak maddi açıdan bakıma muhtaç kişilerin işlemleri de buna paralel olarak olumlu olarak sonuçlanır. SGK Hasta Yatağı ödemesi alanında pek fazla gelişmiş hizmet vermese de kısmi olarak kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Hasta yataklarının çok pahalı olması kişileri SGY’ ya yönlendirmektedir. Maddi durumu elverişli kişiler SGK hizmetlerine hiç başvuru yapmadan direk olarak teknolojik olarak konforlu hasta yatakları satın almaktadırlar.

SGK Hasta Yatağı Ödemesi Ne Kadardır?

Bu konuyla ilgili hiçbir şekilde sabit fiyat bulunmamaktadır. Fiyatlar tamamen farklılık göstermektedir. SGK Hasta yatağı ödemesi genelde yarı yarıya hizmet sunmaktadır. Medikallerden alınan ve sipariş verilen yatakların yarı ücreti SGK tarafından karşılanır. Devlet hiçbir şekilde ücretin tamamını karşılamamaktadır. Hasta yatağı yarı özel hizmet alanına girmektedir.

SGK Hasta Yatağı Ödemesi belli bir oranda devlet tarafından karşılanmaktadır. Bu karşılanan yataklar ise teknolojik olarak gelişmemiş yataklardır. Teknolojik olarak gelişmiş, hastanın konforu açısından büyük önem teşkil eden yatakların fiyatları tamamen kişilere özeldir. Devlet yarı yarıya bile bir karşılama hizmeti sunmamaktadır. Hasta yakını olan kişiler başvuru yapmadıkları durumda devletten hasta yatağı konusunda herhangi bir ücret talep edemezler.

Ücret talep etmeleri içeri İl Sağlık Müdürlüğüne rapor götürerek başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu başvuru belli bir süre zaafında incelendikten sonra kişiye dönüş yapılmaktadır. Kişiler medikallerden başvuru yapmadan aldıkları ürünlerin parasını devletten talep edemezler. Devletten herhangi bir para talep etmek için başvuru yapmaları şarttır. Aynı zamanda başvurunda olumlu olarak sonuçlanması gerekmektedir.

Başvuru işlemlerinin olumlu olarak sonuçlanması hastalığın türüne göre farklılık göstermektedir. Felçli ve ağır hastalık durumu olanlar bir onay aşamasında bir adım öndedir. Aynı zamanda kişilerin maddi durumu da onay aşamasında önemli bir yere sahiptir. Maddi durumu iyi olan kişilerin onay işlemi olumsuz sonuçlanmaktadır.

SGK Hasta Yatağı Ödemesi Nasıl Alınır?

SGK’ dan hasta yatağı ödemesi alabilmek için belli başlı bazı hususlara uymak gerekmektedir. Hastanın durumu neticesinde hastanenin heyetinden alınacak rapor ile hasta yatağı için başvuru yapılabilir. Başvuru işlemleri ikamet ettiğimiz ilin İl Sağlık Müdürlüğüne yapılmaktadır. Hastane heyetinden alınan rapor buraya teslim edilmektedir. Hastalığın türü ve çeşitliliği raporun onayı için önemlidir.

Aynı zamanda raporun heyet tarafından verilmesi şarttır. Uzman doktorun imzası sadece yeterli değildir. Heyetin vereceği bir rapor neticesinde başvuru işlemi yapılabilir. Başvuru işlemi kişilerin maddi durumlarına göre farklılıklar göstermektedir. Kişi maddi durumu elverişli bir vatandaşsa onay işlemi genelde olumsuz sonuçlanır. Tam tersi kişi yardıma muhtaç hiçbir sosyal güvenlik kapsamı yok ise genellikle onay olumlu sonuçlanmaktadır. Onay işlem olumlu sonuçlandığında SGK tarafından kriterleri belirlenen hasta yatağı kişilerin adreslerine ulaştırılmaktadır.

Bu yataklar pek modern yataklar değildir. Bu sebeple yatalak hastaların ihtiyaçlarını konfor açısından karşılayamamaktadır. Kişiler böyle durumlarda özel medikallerden ve özel sağlık kurumlarından yarı özel hizmet kapsamında yataklar satın alabilirler. Bu satın alma işleminin ücretinin bir kısmını SGK karşılamaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında SGK hasta yatağı ödemesi için mutlaka tamamlamamız gereken bir takım prosedürler bulunmaktadır.

https://www.webmedikal.com/

Webmedikal Hasta Karyolası ve Satışı

İnsanlar, hep sağlıklı yaşamayı arzu ederler. Fakat yaşanan kazalar, hastalıklar insanın sağlığını bozmaktadır. Hastalıklar bazen geçici iken bazen ömür boyu kalıcı olabilir. Geçici olan hastalıklar hastanede ve evde gerçekleştirilen tedavi ve bakım neticesinde sona erer. Hasta sağlığına kavuşur. Kalıcı olan hastalıkların bazılarında hasta yatağa bağlı değildir. Fakat felç ve buna benzer hastalıklarda hastanın hayatı yatağa bağlıdır. Geçici rahatsızlıkların tedavi sürecinde, kalıcı hastalıkların devamında hasta karyolasına ihtiyaç vardır.

Hasta karyolaları, hastane odalarında, yoğun bakım ünitesinde ve ihtiyaç hasıl olması durumunda evlerde kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Hastanın konforu ve bakımını yapacak olan kişinin rahatlığı düşülerek üretilmiştir. Hastanede tedavisi yapılan hastaların bir müddet evde de bakılması gerekir. Evde yatarak tedavisi yapılacak olan hastalar normal kendi yataklarında yatabilir. Fakat bu durum hem hastayı hem bakıcıyı yorar. Çünkü sıradan yataklarda hastaların özel durumları düşünülmemiştir. Örneğin serum bağlanması için apart yoktur. Hastanın ağrı ve sancılarından dolayı dönmesinden dolayı düşme tehlikesi vardır. Yataktan kalkamayacak durumda olanlar için tuvalet sorun olmaktadır. Bu ve daha birçok nedenden dolayı hasta kalıcı şekilde yatağa bağlı olmasa dahi tedavisini ve bakımı kolaylaştırmak için mutlaka hasta karyolası temin edilmelidir.

Hayatının devamını yatağa bağlı bir şekilde geçirmek zorunda olan hastalar için ise kesinlikle hasta karyolası alınmalıdır. Hasta karyolaları hastanın rahatlığı ve konforunun yanında yara oluşumlarını da engellemektedir. Özellikle havalı hasta yataklarımız bası yarasının oluşumunu engellediği gibi zamanla oluşan yaraların tedavisine de katkıda bulunur. Hastanın kilosuna ve büyüklüğüne göre hasta yataklarımız vardır. Çocuk hastalar için küçük ebatta karyolalar üretmekteyiz. Hastanın psikolojini olumlu yönde etkilemek için ahşap kaplamalı yataklar da üretmekteyiz. Böylece hasta kendini hastanede değil evinde hissederek daha rahat olacaktır.

Kiralanabilecek Hasta Yatağı Çeşitleri

Yatarak tedavi edilecek veya hayatının geri kalanında yatmak zorunda olan hastalar için çeşitli yatak modelleri üretmekteyiz. Ürettiğimiz yatak çeşitlerinden hastanın kilosuna, hastalığının durumuna göre biri seçilebilir. Şayet hastanın kısa süre yatarak tedavi olması öngörülüyor ise o zaman yatak satın almak yerine kiralama seçeneklerimiz düşünülebilir. Kiralamada, yatağı belli süre kullanım üzerine sözleşme yapmaktayız. Yatağın kurulumunu yaparak müşterimize teslim etmekteyiz. Kullanım süre bittikten sonra yatak teslim edilmektedir. Hastanın tedavisi kiralama süresinden uzun sürecek olursa kiralama süresini uzatma konusunda müşterilerimize elimizden gelen yardımı yapmaktayız.

Müşterilerimizin kiralayabilecekleri çok çeşitli hasta yatağı modellerimiz vardır. Modellerimiz öncelikle motorlu ve motorsuz olarak ikiye ayrılır. Motorsuz modellerimiz manuel olarak da isimlendirilmektedir. Motorsuz modellerimizde yatağın özellikleri manuel yani elle çalıştırılır. Manuel modellerde rank manivela, hidrolik piston, amortisör veya kademeli makas gibi mekanik sistemler kullanılmaktayız. Kullandığımız mekanik sisteme göre yatağın fiyatı değişmektedir.

Motorsuz hasta yatağı modelleri:

 • Sabit
 • Bir ayarlı: Sırt bölümü hareketlidir.
 • İki ayarlı: Sırt ve ayak bölümü hareketlidir.
 • Üç ayarlı: Sırt ve ayak bölümüne ilave olarak yukarı aşağı doğru hareket eder.

Motorlu modeller elektrikli olarak da isimlendirilir. Motorlu modeller elektrikle çalışır. Yatağın özellikleri kumanda üzerindeki tuşlarla etkinleştirilir. Motor sayısı arttıkça yatağın özellikleri de artar. Motorlu hasta yatağı çeşitlerimiz:

 • Tek motorlu: Bir tane piston motorun bulunduğu yataklarda sadece sırt kısmı hareketlidir. 100 kg’a kadar olan hastalar için uygundur.
 • Çift motorlu: İki ayrı piston motoru vardır. Sırt ve ayak kısmı hareketli olan yataklarda 200 kg’a kadar olan hastaları taşıma kapasitesine sahiptir.
 • Üç motorlu: İki motorlu yataklara yükseklik ayarlama özelliği eklenerek üretilmiştir. Asansörlü yatak olarak da bilinmektedir.
 • Dört motorlu: Üç motorlu yataklarımızın özelliğine kan basıncını ayarlamaya yardımcı trendelenburg ve ters trendelenburg özellikleri ilave edilmiştir. Genellikle yoğun bakımlarda kullanıldığından evde bakım için pek uygun değildir.
 • Kolon motorlu: Kaldırma kuvveti ve dayanıklılığı diğerlerine göre daha yüksektir. Yoğun bakımlarda kullanıma uygun olmakla birlikte evde kullanıma uygun değildir. Diğer yataklarımıza göre çok daha pahalıdır.

Hasta Karyolalarında Teknik Servisin Önemi

Yatağa bağlı, felçli veya kısa süre yatakta tedavi olmak zorunda olan hastalar için özel olarak üretilen yataklara hasta karyolası denilir. Hasta yakınları, hastalarının en kısa sürede iyileşmesini ister. İyileşme sürecini tedavi, bakım ve hastanın psikolojisine bağlıdır. Hastanın psikolojisinin iyi olması için onu rahat ettirecek, konfor sağlayacak, uyumasını kolaylaştıracak, ağrılarını azaltacak ve yara oluşumunu engelleyecek yatak modellerimize ihtiyacı vardır.

Hasta karyolası seçerken kaliteye özen gösterilmelidir. Mekanik ve elektrikli aksama sahip olduklarından dolayı kaliteli olmadıklarında çok çabuk bozulabilmektedir. Ürünlerimiz gibi çok kaliteli olanlar da uzun süre kullanımdan dolayı zamanla hasarlar oluşabilir. Periyodik bakım ve oluşan hasarlar için teknik sersimiz hizmet vermektedir.

Mekanik aksama sahip olan manuellerde ve elektrikli yataklarda herhangi bir sebeple arıza oluştuğunda hemen firmamız aranmalıdır. Bazen oluşan arızalar çok basit olabiliyor. Elektriğin gidip gelmesinden dolayı kumanda kısa devre yapabilir. Yatağın motorunda sorunlar oluşabilir. Yaşanılan bu veya benzeri arızalar karşısında hastalar ve yakınları telaşa kapılabilir. Yaşanan telaşlanmanın nedeni üzerinde yatan kişinin rahatsız olmasından ve bakımı için yatağın zorunlu olmasından kaynaklanır. Firmamızda yatakların yedek parçası bulunduğundan gelen aramadan sonra teknik servisimiz sorunu çözmek için hemen adrese gider. En kısa sürede sorun giderilir.

Teknik servisimiz sorunu en kısa sürede çözmeyi hedefler. Fakat bazen kullanım talimatına uyulmadığından dolayı ağır hasarlar oluşabiliyor. Böyle durumlarda tamir süresi uzayabilir. Uzun sürecek tamir sürecini yaşamamak için hasta yatağı kullanımına özen gösterilmelidir. Örneğin tek motorlu yataklarda 150 kg’lık hasta yatırılmamalıdır. Ayrıca bozulan veya kırılan hasta yataklarının tamiri konusunda dikkat edilmesi gereken önemli bir husus vardır. Dikkat edilmesi gereken husus tamirin mutlaka yetkili kişilere yaptırılmasıdır. Yetkili kişiler dışında yaptırılan tamirde daha büyük sorunlar ortaya çıkabilir.

Havalı Yatak Satış ve Kiralama Hizmetleri

Hasta olmak insan bedenini ve psikolojisini yeterince yormaktadır. Bedenin rahat etmesi, konforunun sağlanması hastanın tedavi sürecini kısaltmaktadır. Uygun yatak seçimi yapılmadığında hastanın vücudunda zamanla yaralar açılmaya başlar. Yaralar oluşmasının nedeni, hastanın aynı tarafa yatmasından kaynaklı olarak o kısma beden ağırlığının yüklenmesinden, kan akışının yavaşlamasından ve hava akışının yeterince sağlanmamasından kaynaklanır. Bakıcılar hastayı her ne kadar çevirmeye özen gösterseler de bazen yeterli olmayabilir.

Hastalarda yara oluşumunu önlemek ve vücut şekline göre pozisyon alması için havalı yatak modellerimizi ürettik. Havalı yatak modellerimiz özel olarak tasarlanmıştır. Bir aparat yardımıyla yatak kolayca şişirilmektedir. Şişirmek için güç kullanmaya gerek yoktur. Tek bir tuşla yatak şişmektedir. Hastanın durumuna göre yatağın basıncı şişme motoru sayesinde kolayca ayarlanır.

Havalı yatak modellerimiz arasında en çok tercih edilen çeşidimiz boru tipi havalı yataklardır. Daha kullanışlı olan boru tipi havalı yataklar diğerlerine göre daha uygun fiyatlıdır. Yatak içinde boru görünümlü hava kanalları vardır. Bu kanallar hastanın vücudundaki kan akışını normale çevirir. Oksijen sirkilasyonunu düzenler. Böylece hastanın bedeninde bası yarasının oluşumu engellenmiş olur.

Havalı yataklar genellikle hayatının geri kalanına yatağa bağlı olan hastalar için kullanılır. Çünkü bu hastaların vücutlarında daha çok yara oluşumu söz konusu olur. Kısa süreli yatmak zorunda olanların konforu için de havalı yatak tercih edilmektedir. Kısa süreli yatacak olan hastalar için firmamızın kiralama seçeneği mevcuttur.

Hasta Yatağı İl Dışı Gönderimi Nasıl Yapılır?

Hasta Yatağı İl Dışı Gönderimi Nasıl Yapılır?

Hasta yatağı modelleri, kullanışlı ve rahat olması ile hastalık süresince en önemli yardımcımızdır. Hastalık boyunca sürekli olarak yatakta yatmak vücudumuz için ve iyileşme hızımız için oldukça endişe verici bir durumdur. Hastalık boyunca yatakta yatmak vücudumuz da yaralara sebebiyet vermektedir. Peki, hasta yatağı il dışı gönderimi nasıl yapılır? İşte merak edilen tüm ayrıntılar.

Günümüz koşullarında hasta yataklarının çok sayıda farklı modellerinin bulunduğunu biliyoruz. Bu kapsamda hasta yataklarının temini noktasında da karşımıza birden fazla seçenek çıkmaktadır. Hasta yatağı satışı yapan firmalar, bu tür ürünleri şehirlerarası olarak da teslim etme kabiliyetine sahip olmak durumundadır. Ancak bu sayede farklı şehirlere pratik bir şekilde hasta yataklarının teslim edilmesi de mümkün olmaktadır.

Yatakta sağa dönmek, sola dönmek, doğrultmak gibi problemler yaşayabiliriz. Bunlar için de hep yakınlarımızdan yardım istemek zorunda kalırız. Bazen oturduğumuz illerde de en iyi ürünü bulamayabiliriz. Bu sebeple şehir dışından sipariş vermek isteyebiliriz çünkü hepimiz yakınlarımız ve kendimiz için en iyisini isteriz. Firmamızdan kendiniz veya yakınınız için en uygun ürünü sipariş edebilir veya kiralayabilirsiniz.

Birçok ilde şubemiz olmakla birlikte aynı zamanda birçok ile de sipariş göndermekteyiz. Bu iller; Muğla, İzmir, Antalya, Ankara, Bursa, Balıkesir ve Tekirdağ’dır. Sizde bu illerde yaşamakta iseniz bizlere gönül rahatlığı ile ulaşabilirsiniz. Güvenli bir şekilde sipariş oluşturabilirsiniz. Ürünlerimiz sizlere kargo firması veya ambar ile ulaştırılacaktır.

Hasta Yatağı Siparişinin İçinde Hangi Ürünler Bulunmaktadır?

Hasta yatağı siparişi verdiğiniz zaman ortopedik yatağımızın yanında yatak koruyucu alez, serum askısı dahildir. Bizlere ulaştığınız zaman sipariş oluşturunca sizlere verdiğimiz fiyatın içine saydığımız ürünler de dahil olacaktır. Ürünlerimizin hepsi kaliteli ve uzun süre kullanabileceğiniz ürünlerdir.

Rahatlıkla kullanabilir ve cebinizin dostu fiyatlarımızla ile sipariş oluşturabilirsiniz. Yatak ve ürünlerimiz size ulaştığı zaman anlaşılan kargo firması tarafından veya firmamız tarafından da kurulum yapılmaktadır. Kurulum işlemi için de endişelenmenize gerek yoktur. Her daim müşterilerin yanında olan firmamız, sizlere yardımcı olacaktır.

Hasta yatağı siparişi söz konusu olduğunda planlı bir şekilde sunulması şart olan bir hizmet karşımıza çıkar. Bu noktada hasta yatağı teslimatı konusunda profesyonel bir seviyede hizmet sunan bir firmanın tercih edilmesi şarttır. Ancak bu sayede hasta yataklarının tam ve zamanında teslim almak da mümkün olacaktır.

Hasta yatağı satışı yapan firmalar söz konusu olduğunda karşımıza birden fazla seçenek çıkmaktadır. Esasında bu alanda hizmet sunan firmaların sayısının fazla olması, farklı kalite standartlarını da karşımıza çıkarmaktadır. Bundan dolayı şayet hasta yatağı satın alacaksanız; mutlaka bu tür ürünlerin satışını yapan firmalara dair etkili bir düzeyde araştırma yapmalısınız. Böylece avantajlı bir şekilde hasta yatağı alabilmek konusunda önemli avantajlara da sahip olabilirsiniz.

Özellikle profesyonel düzeyde bir hasta yatağı satış firması konusunda ayrıntılı bir araştırma yapacak olursanız, firmamız her zaman en mantıklı seçenek olarak karşınıza çıkacaktır. Firmamız şehirlerarası taşımacılık hizmetleri kapsamında da profesyonel düzeyde bir hizmetin adresi konumunda yer almaktadır. Böylece tam da aradığınız kalite standartlarında bir hizmeti firmamızın sizlerle buluşturduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Hasta Yatağı Kullanmanın Önemi Nedir?

Hasta tedavisi tam anlamıyla bir bütündür. Hastanın akıbeti ve iyileşmesi için bütün tedavi adımlarına odaklanmalı ve hasta yakınları ve hasta kendisi de gerekli özeni göstermelidir. Tedavi süreci yorucu bir süreç olmakla birlikte, ömür boyu yatağa bağlı olarak yaşamak da mümkündür. Bu tür durumlarda hastanın kendisini rahat hissetmesi ve ev halkı içinde olabildiğince rahat ve kolay işleyecek bir süreç inin hasta yatağı tercih edilmektedir.

Medikal süreçlerin hepsinden geçen ürünler gerçekten ilaçlar kadar önemlidir. Hastanın vücudunda yaralar olmaması, rahat hareket edebilmesi ve hastanın kaslarının kasılıp işlevsiz hale gelmemesi için mutlaka bu ürünlerimiz tercih edilmelidir. Normal insanlar için üretilen yataklar kesinlikle hastalar için kullanılmamalıdır. Ergonomik yapısı için bu tip yataklar hastalar için özel üretilmektedir.

Günümüz itibariye hasta yataklarının son derece profesyonel düzeyde hizmet sundukları bilinmektedir. Çünkü yatarak tedavi görmek durumunda olan hastaların tedavi sürecinin başarılı olmasında, hasta yatakları her zaman mükemmel çözümleri ortaya koymaktadır. Özellikle yeni nesil hasta yataklarının son derece yüksek kalite standartlarında üretildikleri de bilinmektedir. Bu durum biraz da hasta yataklarının üretim teknolojisinin gelişmesi sayesinde mümkün olmaktadır.

Hasta Yatağı Özellikleri

Hasta yatağı kullanım alanının önemi sebebiyle birçok özelliğe sahiptir. Normal yataklar gibi sadece konforlu ve rahat olması değil diğer amaçları da önemlidir. Maddeler şeklinde sıralamak gerekmektedir;

 • Ergonomik olması; ergonomik demek işlevsel kullanışlı anlamına gelir. Ergonomi alanından gelen bu sözcük, insanın fiziksel ve psikolojik işlevinin makine ve teknoloji ile uyumunu ve sürecini inceleyen bilim dalından almaktadır. Yani ergonomik olması insan vücuduyla uyumlu olarak üretilen bir yatak olmasından almaktadır.
 • Hava alabilir malzemeden üretilir. Bu madde önemlidir çünkü hasta yatağından kalkamayan insanlar mevsim ve koşul fark etmeksizin en yazık ki yatakta yatmaya devam etmek durumundadır. Bu da neme bağlı olarak hasta da tahrişten kaynaklanan yaralar oluşturur.
 • Yan korkuluklarını olması. Hareket etmekte zorlanan hastalarımız, özellikle fiziksel olarak engeli bulunan hastalarımız vücudun ani tepkimesi ile yataktan düşebilir. Korkuluk olması önemlidir.
 • Çok yüksek olmaması: Hastanın tekerlekli sandalye kullanıyorsa, yataktan sandalyeye geçişini kolaylaştırmaktadır.
 • Motorlu yatakların kullanımının kolay olması: Motorlu yataklar, yatağı doğrultmada ve pozisyon değiştirmede önemlidir. Tuşlu sistemle bu işlemler kolaylıkla halledilmektedir.
 • Özel sünger sistemi kullanılması: Hastanın sırt kısmında yara olmaması için yatakta özel sünger kullanılmalıdır.

Görüldüğü üzere hasta yataklarının özellikleri söz konusu olduğunda karşımıza geniş kapsamlı bir faaliyet alanı çıkmaktadır. Bundan dolayı da hasta yataklarına olan ilgi ve ihtiyaç günden güne artış göstermektedir. Şehirlerarası hasta yatağı satışı söz konusu olduğunda firmamız, her zaman yüksek kalite standartlarının merkezinde yer almaktadır. Çünkü firmamızın şehirlerarası hasta yatağı teslimatı konusunda profesyonel çözümleri ortaya koyabilme kabiliyeti de bulunmaktadır.

Hasta yatağı il dışı gönderimi nasıl yapılır? Şehir dışına hasta yatağı göndermek her zaman profesyonel bir düzeyde kabiliyeti gerekli kılmaktadır. Özellikle şehirlerarası teslimat sürecinin etkili bir düzeyde planlanması beraberinde önemli kazanımları da getirecektir. Tam da bu noktada hasta yatağı teslimatı konusunda iddialı olan firmamızla iletişime geçtiğiniz zaman son derece pratik bir şekilde hasta yataklarınızı teslim almanız da mümkün olacaktır.

https://www.webmedikal.com/

Hasta Yatakları Ev Tipi

hasta yatakları ev tipi

Hasta Yatakları Ev Tipi Nedir, Neden Tercih Edilir?

Ev tipi hasta yatakları nedir? Evlerde hastaların tedavi sürecinde kullanılan özel tasarım hasta yataklarına hasta yatakları ev tipi denir. İnsanlar sağlıklarının kıymetini hastalanınca anlamaktadır. Doktorlar tarafından hastanede yapılan tedaviye evde dinlenerek yardımcı olmak gerekir. Normal standartlardaki yataklar uzun süre yatmaya uygun değildir.

Hastanelerde kullanılan yataklar uzun süre yatacak hastaları dahi rahatsız etmeyecek konfordadır. Hastanede kullanılan yataklar özel olarak tasarlanan hasta yataklarıdır. Hastanın rahat yatmasını sağlayarak vücudunu dinlendirir. Hasta yatakları ev tipi olarak da tasarlanmaktadır. Ev tipi modeller genellikle ahşapla dekore edilir. Böylece evin mobilyalarına uyum sağlaması amaçlanır. Peki, neden ev tipi hasta yatağı tercih edilir? İşte detaylar!

Neden Ev Tipi Hasta Yatağı?

Her türlü hastalığın tedavisinde iyi uyumak ve dinlenmek olumlu etki yapar. Hastalara, hastanede çok iyi bakılır. Çünkü bütün imkanlar hastalara göre ayarlanmıştır. Hasta yatakları, yatan kişinin durumuna göre ayarlanabilmektedir. Ayak ve baş kısmı kumandadaki bir tuşa basılarak indirilir veya kaldırılır. Vücuda baskı yapmayan yataklarda hastalar çok iyi dinlenir ve uyur. Eve çıkan hastalar normal yataklarda aynı konforu bulamazlar. Hasta yatakları ev tipi modelleri alınır veya kiralanırsa hasta evinde de aynı rahatlığı ve konforu yakalar. Böylece daha hızlı iyileşir. Bütün bu bilgiler ışığında ev tipi hasta yataklarını kimler tercih eder? İşte ayrıntılar!

 

Hasta Yatakları Ev Tipini Kimler Kullanır?

Hastalık ve sağlık insan hayatının gerçekleridir. Hiç hasta olmadan yaşayan insan yoktur. İlla her insan çeşitli hastalıkları geçirir. Hastalıkların tedavisinde hasta yatakları çok olumlu etkiye sahiptir. Kısa süren hastalıklar olduğu gibi uzun süren hatta doktorların geçmeyeceğini ön gördüğü hastalıklar vardır. Geçici veya kalıcı hastalıkların evde bakım süreci olabilir. Hasta yakaları ev tipi çeşitleri evde tedavisi devam edecekler içindir. Felçli, son evresine gelmiş kanser hastaları, obezlerin evdeki tedavisi çok uzun süreli olduğundan hasta yatakları çok büyük bir ihtiyaçtır.

Hastalıkların Tedavisine Yardımcı Yataklar

Felçli olup yatağa bağımlı yaşayan hastalar vardır. Bu hastalar yattıkça vücutlarında bası yaraları oluşur. Bası yaraları zaten hasta olan kişinin yaşam kalitesini düşürür. Tedavi sürecini zorlaştıran bası yaralarının oluşmasını engellemek en doğru yoldur. Hasta yatakları ev tipi modellerinde var olan havalılar bası yarasının oluşmasını engeller. Oluşan yara varsa onların daha kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur. Devamlı yatan ve kendi başına hareket edemeyen hastaların vücudunu hareket ettirmek zor olduğundan beden gücü gerektirir. Hasta yatakları mekanizmaları, güç kullanmadan hastayı çevirebilir, başını, ayaklarını indirip kaldırır.

İyi Uyku İçin Hasta Yatakları

Uyku, bedenin güç toplayarak hastalıklarla mücadele etmesini sağlar. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde uykunun önemi çok fazladır. Doktorlar uykunun tedaviye katkısını artırabilmek için bazen hastaları ilaçla uyuturlar. Hastanede ilaç gibi etkenlerle tedavi süreci hızla ilerler. Eve gelen hastanın tedavisinin hızlı ilerlemesi için uyku kalitesi artırılmalıdır. Hasta yatakları ev tipi çeşitlerinden uygun olarak alınarak hastanın daha iyi uyuması sağlanmalı. Hatta hasta olmayıp uyku problemi yaşayanlar dahi hasta yataklarının konforunu kullanabilirler.

Ayarlanabilir Hasta Yatakları Ev Tipi Modelleri

Hasta yatakları, özel mekanizmaya sahiptir. Motorlu ve manuel modelleri vardır. Manuel modellerde yataklar elle yapılan müdahale ile hareket ettirilir. Elektrikli modellerde ise kablolu ve kablosuz kumanda vardır. Hasta yatakları ev tipi, manuel veya motorlu modellerden seçilebilir. Güç kullanmak istemeyenler motorlu modelleri tercih etmelidir. Kumanda kullanılarak yatak aşağı yukarı hareket ettirilir. Aşağı yukarı hareketliliği yemek yemede, acil durumlarda hastanın naklini kolaylaştırır. Hastanın başı veya ayak kısmı kaldırılarak rahat etmesi sağlanabilir.

 

Hasta Yatağı Ev Tipi Modellerin Faydaları

Hasta olmak son derece zordur. Bazen başını kaldırmak gibi en basit işleri dahi yapacak gücü bulamazlar. Basını kaldırmak gibi işlemler için dahi yardım almak hastaların psikolojisini bozar. Hasta yatağı ev tipi kumandalı modelleri hastanın bazı şeyleri kolayca yapabilmesini sağlar. Kumandanın tuşuna basarak başını ve ayaklarını kaldırabilir. Bu bile hastanın tedavisine katkı sağlayacak şekilde psikolojisini olumlu etkiler. Yataklar sırt ağrısı ve bası yarası oluşumunu engeller. Ayrıca uyku apnesi, ödem, nefes almada zorluk, reflü, fibromiyalji gibi hastalıklarının iyileşmesine olumlu katkı sağlar.

Hasta Yatağı Ev Tipi Fiyatları

Çeşitli hasta yatağı modelleri vardır. Hasta yatakları ev tipi fiyatları modellerine göre değişmektedir. Geçici hastalığı olanlar satın almak yerine kiralama fırsatını değerlendirebilirler. Bu noktada günümüz koşullarında hasta yataklarının profesyonel çözümleri ortaya koyduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır.

hasta yatağı kiralama

Doğru Hasta Karyolası Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru Hasta Karyolası Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru Hasta Karyolası Seçimi Nasıl Yapılır?

Hastanın sağlık durumu göz önünde bulundurularak bir tercih yapmak tabii ki çok daha doğru olacaktır. Dilerseniz nelere dikkat etmeniz gerektiğini alt başlıklar halinde inceleyelim ve sorularınıza da yanıt vermeye çalışalım.

Yoğun Bakım Hastaları:

Yoğun bakım hastaları için motorlu hasta yatağı modelleri çok daha doğru ve sağlıklı bir tercih olacaktır. Motorlu hasta yatağı modellerinde kumanda paneli desteği mevcut ve hastanın çok daha kolay hareket etmesi ve pozisyon alması bu sayede mümkün hale geliyor.

Ortopedik medikal hasta yatakları ile birlikte yoğun bakım hastalarının bakım süreci de daha sağlıklı ve daha profesyonel bir hal alıyor. Zaten hastanelerin yoğun bakım ünitelerini ziyaret ederseniz bu yatak modellerinin çok daha fazla tercih edildiğini sizler de net bir şekilde fark ediyor olacaksınız.

Felçli Hastalar:

Felçli hastalar, diğer hastalara kıyasla hareket özgürlüğü daha fazla kısıtlanan kimselerdir. Motorlu hasta yatağı modelleri çok daha doğru ve çok daha sağlıklı bir tercih olacaktır. Ayrıca hareket kabiliyetinin kısıtlı olması nedeniyle vücudunu kontrol etmesi de bir hayli zor oluyor ve korkuluk detayı da bu bağlamda bir adım daha öne taşınıyor. Korkulukların daha güçlü olması ve hasta güvenliğini de en iyi şekilde sağlaması gerekiyor.

Manuel yatakları ise kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Bu durum hem bakıcı kimselere hem de hastalara büyük sorunlar yaratabilir ve can sıkıcı durumlar ortaya çıkabilir.

Kilolu Hastalar:

Aşırı kilolu hastalar da yatağa mahkum olabiliyor ve bu durumda hasta yataklarına ihtiyaç duyuluyor. Hareket kabiliyetini arttıracak özel yataklar mevcut. Kilolu hastalar için tasarlanmış olan bu yatak modellerini sizler de resmi adresimiz aracılığı ile inceleyebilir ve detaylar hakkında personel kadromuzdan daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

Neden Hasta Yatağı?

Bu sorunun çok sayıda cevabı var ve bunlardan bir tanesi de hasta konforudur. Az önce de dile getirdiğimiz gibi hastalarımız gün içerisinde bakıma çok fazla ihtiyaç duyuyor ve hareket kabiliyetleri daha kısıtlı olduğu için yardım almak durumunda kalıyorlar. Bu süre zarfında bakıcıların da işini kolaylaştırmak adına hasta yatağı tercih etmek kesinlikle daha doğru ve daha sağlıklı olacaktır.

Hasta yatağı tercihleri ile birlikte sizler de hasta bakımını bir süt seviyeye taşıyabilir ve hastalarınızın konforunu da daha kusursuz hale getirebilirsiniz. Hasta yatağı tasarımında bu detayın büyük önem taşıdığını da belirtmek gerekiyor. Ergonomi ve ortopedi detaylarının göz önünde bulundurulduğu bu yatak modelleri ile birlikte bakıcıların işi de daha kolay hale gelecektir.

Ayrıca hastalar, kumanda paneli sayesinde yatağın kontrolünü kendi başlarına da sağlayabiliyor. Hastalarınızın bakımında sizler de söz sahibi iseniz bu yatak modellerini tercih edebilirsiniz. Yeni dönemde yalnızca satın alma değil, kiralama opsiyonu da söz konusu ve bu sayede çok daha uygun rakamlar da karşınıza çıkıyor olacaktır. Diğer detaylar için personelimiz ile görüşme yapabilir ve varsa sorularınızı da detaylı bir şekilde aktarabilirsiniz. Her hasta için özel üretim hasta yatakları modelleri mevcut ve hastanızın sağlık durumuna bağlı olarak sizler de tercihlerinizi hemen şimdi yapabilirsiniz.

https://www.webmedikal.com/

Open chat