Hasta Yatağı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hasta Yatağı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günümüzde insanlar birçok sebebe bağlı olarak yatağa bağlı hale gelebilmektedir. Kaza geçirme sonrasında birçok kişi felç kalarak yatağa bağımlı hale gelebilmektedir. Özellikle felç hastaları, ayak kırığı problemi yaşayan kişiler, yaşlı insanların birçoğu hayatını belli bir süre veya kalıcı olarak yatakta kalabilmektedir. Hasta yatağı seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli etmenlerden birisi rahatlık ve konfordur.

Seçilen yatak hastanın bel kısmını hiçbir şekilde ağrıtmaması gerekmektedir. Yatak ne kadar yumuşak ortopedik olursa hastanın sırt, bel bölgesi daha rahat edecektir. Hastaların kolay ve rahat edebilmesi için uygun yatakların seçimi önemlidir. Hasta yatağı alırken teknolojik, uzaktan kumandalı yatakların alınması, hastaya daha çok rahatlık sağlayacaktır. Kumandalı yataklar sayesinde hastanın yanında birisi olmasa dahil hasta rahatlıkla yatağının boyunu ayarlayabilecektir.

Uzun süre yatakta kalacak olan hastaların tuvalet ve banyo ihtiyacı konusunda da zor zamanlar geçireceklerdir. Hastalara tuvalet, banyo ihtiyacının bir arada olduğu profesyonel bir yatak alınması hastaları psikolojisi olumlu yönde etkileyecektir. Eğer hasta yatakta kısa süreli olarak kalacaksa kısa süreli bir işlem geçirmişse yatağı kiralamak daha uygun olacaktır.

Yatakta yatacak olan hastanın boyu ve kilosu da yatak seçiminde önemli bir etmen olarak karşımıza çıkmaktadır. Hasta aşırı kilolu, çok uzun boylu biriyse hastanın yatağı özel olarak yaptırılmalıdır. Hasta olan kişilere yatak alırken koruyucu yan kısımlarının olması hastanın güvenliği için oldukça önemli bir etmendir. Hasta yatağı seçiminde uzman bir sağlıkçıdan talep alınabilir.

Hasta Yatağı Ne İşe Yaramaktadır?

Ameliyat sonrası durumlarda, ayak bileği yaralanmaları, kırıkları olmak üzere felçli durumlarda birçok açıdan hastalar için önemli bir yapıdır. Hasta yatakları kişilerin geçirmiş olduğu rahatsızlıktan sonra rahat etmeleri için gerekli olan bir etmendir. Hastanın yatağı ne kadar konforlu ve rahat olursa, hasta yatağın da o doğrultuda rahat edebilecektir. Hasta yataklarının ortopedik yapıları sayesinde kişiler operasyonlar sonrası oldukça rahat bir dinlenme süreci geçirmektedirler.

Hasta yatakları tekerlik olmak üzere tasarlanan yapısıyla, hastaların oda değişikliğini de desteklemektedir. Hasta yataklarında bulunan yemek yeme masası sayesinde hastalar yattıkları yerden rahat bir şekilde yemek yiyebilmektedir. Hastalar yatakta kalacakları süre içerisinde bel ve omurilik ağrıları yaşayacaklardır. Hasta yataklarının ortopedik ve pamuk yapılı yatakları sayesinde ağrılarınız son bulacaktır.

Ameliyat sonrası ve hasar sonrası dönemde kişilerin banyo ve tuvalet ihtiyaçları da hasta yataklarında rahatlıkla karşılanmaktadır. Günümüzde hasta yatakları teknolojik olarak gelişmesiyle birlikte hastalara birçok avantaj sunulmaktadır. Hasta yataklarının otomatik düğmeyle indirme ve kaldırma işlemi yapabilmesiyle kişiler istedikleri pozisyonda rahatlıkla oturabileceklerdir. Gelişmiş hasta yatakları alttan ısıtıcı özelliği bulunmaktadır.

Soğuk kış günlerinde, karlı zamanlarda hastanın yatakta üşümemesi için yatak ısıtıcıları devreye girmektedir. Aynı şekilde klimalı hasta yatakları da günümüzde profesyonel yataklarda mevcuttur. Hasta yataklarının korkuluk yapısının olmasıyla hastaların herhangi bir durumda yataktan düşmesi engellenmektedir. Günümüzdeki hasta yatakları elektrikli ve asansörlü olmak üzere hastalara kaliteli yatak hizmeti vermektedirler.

Hasta Yatağı Fiyatları Nedir?

Hasta yatakları günümüzde birçok etmene bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yatakların fiyatlarını etkileyen en baş unsur yatağın işlevsel yapısıdır. Gelişmiş teknolojideki, kumandalı yataklar fiyat olarak yukarı seviyelerde işlem görmektedir. Asansörlü ve elektrikli yataklarda fiyatları etkilemektedir. Hasta yatağı fiyatları bazı durumlar SGK tarafından karşılanmaktadır. Ancak SGK’LI yataklar teknolojik açıdan yeterince gelişmiş değildirler.

Hasta yatağında aranması gereken en önemli işlevsellik gelişmişlik, profesyonelliktir. Hasta yataklarında yatağın yapılış malzemesine göre fiyatlar farklılıklar göstermektedir. Yatak ultra ortopedik rahatlıkta oluşması durumunda ekstra pamuk malzemesi harcanacağı için fiyatlar daha yüksek olacaktır. Yatak kiralama konusunda kişiler hastanın hastalığı kısa süreli ise kiralama yöntemini tercih etmektedirler.

Kiralık hasta yatakları fiyat konusunda daha uygun fiyatlarda olacaktır. Hasta yataklarının kiralama ücretleri tamamen sizlerin belirleyeceği gün kadar olmaktadır. Bazı durumlarda ise firmalar aylık olarak peşin ücret almaktadır. Hasta yatağı kiralamasında yatağın teknolojik kalitesine göre kiralama bedelleri değişmektedir. Hasta yatağı fiyatları konusunda günümüzde sabit bir fiyat aralığına sahip ürünler mevcut değildir. Hasta yataklarının fiyatları her geçen sene içerisinde farklılıklar göstererek hastaların hizmetine sunulmaktadır.

Hasta Yatağı Modelleri Nasıldır?

Sağlık sektörünün gelişmesine paralel olarak hasta yatakları da bu doğrultuda oldukça gelişmiştir. Günümüzde hasta yatağı denilince birçok model karşımıza çıkmaktadır. Elektrikli hasta yatakları günümüzde en çok tercih edilen hasta yatakları türlerinden birisidir. Asansörlü yataklarda son yıllarda oldukça fazla ilgi görmektedir. Bireyler hasta yatağı alırlarken modelden ziyade yatağın işlevselliğine dikkat etmektedirler.

Ahşap model hasta yatakları da piyasada modeller arasında yerini almaktadır. Manuel otomatik hasta yatakları son yıllarda büyük atılımlar gerçekleştirerek gelişmişlerdir. Hasta yatakları birçok yönden gerektiği alana göre farklılıklar göstermektedir. Doğum yapacak olan kişilerin doğum yatakları farklı olarak tasarlanmıştır. Aynı şekilde bazı hastalar içinde pediatik yatak modelleri günümüz tıp biliminde mevcuttur.

Düz hastane yatakları ise hastane ortamlarında kullanılan en sık modellerden birisidir. Rahatlık ve konforu yeterince iyi olmasına rağmen teknolojik açıdan pek fazla gelişmiş değildir. Rehabilitasyon hastalarına yönelikte rehabilitasyon yatakları da bulunmaktadır. Bazı yatak modelleri ise kişilerin bazı hastalıklarını tedavi edici özellikleri bulunmaktadır. Akut bakım yatakları bu alanda kullanılan en gelişmiş tedavi edici yatak modelleridir.

Hasta yatağı alırken mutlaka hastanın ihtiyacına göre yatak seçimi yapılmalıdır. Hatanın ihtiyacını karşılamayacak yatakların tercih edilmesi, hastaya hem bedensel hem de psikolojik olarak etki yaratacaktır.

https://www.webmedikal.com/

SGK Hasta Yatağı Ödemesi

SGK Hasta Yatağı Ödemesi

SGK hasta yatağı ödemesi yapar mı? Kişiler günümüz dünyasında birçok farklı çeşitli sağlık sorunlarıyla karşılaşabilmektedirler. Karşılaşın bu sonuçlar doğrultusunda kişiler bazen yatağa bağımlı hale gelebilmektedir. Felç türü hastalıklar sebebiyle kişiler hayatlarını ömür boyu yatalak olarak geçirmektedir. Bu gibi durumlarda kişilerin hasta yakınlarının üzerine birçok yük binmektedir. Yatalak hastalar için uygun yataklar alınması gerekmektedir. Ancak hasta yataklarının fiyatları oldukça pahalıdır. Birçok kişi bu masrafları karşılayamamaktadır. Böyle durumlarda akıllara SGK hasta yatağı ödemesi yapar mı? Sorusu gelmektedir. İşte bu soruya dair merak edilen ayrıntılar!

Sigortası olan kişiler SGK Hasta Yatağı Ödemesi hizmetinden kısmi olarak da olsa faydalanırlar. Hasta yatağı satın alınacağı zaman SGK satın alınacak ürünün belli bir miktarını karşılamaktadır. Ancak kişinin SGK başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde karşılaması gerekmektedir. Ancak SGK’ nın karşıladığı yataklar belli bir sınıfı oluşturmaktadır. Teknolojik olarak modern yataklar özel hizmet kapsamına girdiği için SGK tarafından ücretleri karşılanmamaktadır. İl Sağlık Müdürlüklerine hasta yatağı için başvuru işlemi yapılabilir.

Başvuru işlemi yapmadan alınan ürünlerin ücreti devletten talep edilmez. Tamamen ücret kişiye özeldir. Daha önceden sağlık sigortası olan kişilerin onay işlemi genellik olumlu olarak yanıtlanmaktadır. Onay işleminin ardından SGK’nın belirlediği yatak kişiye gönderilir. Yatak kullanımı ömürlüktür. Kişilerden geri alımı talep edilmez. Yatak teknolojik olarak gelişmemiş olsa da hastaların ihtiyaçlarını kısmi olarak karşılamaktadır.

SGK Hasta Yatağı Ödemesi Yapar mı?

SGK kişiler belirli şartları sağladıktan sonra SGK Hasta Yatağı Ödemesi yapmaktadır. Hastanın sağlık sorunu hastaneden alınacak olan heyet raporuyla İl sağlık Müdürlüklerine gönderilmesi gerekmektedir. Belli başlı şartlar sağlandıktan sonra SGK tarafından onay işlemi verilir. Onay işleminin ardından hasta yatağının yarısı SGK tarafından karşılanır. Bu karşılanan yataklar hastanedeki yataklarla aynıdır.

Kumandalı, teknolojik olarak gelişmiş içerikli yataklar SGK tarafından karşılanmaz. Bu tarz yataklar özel hizmet kapsamına girdiği için tamamı kişi tarafından karşılanır. Kişiler eğer sunulan raporda gerekli şartları sağlamıyorlarsa ödeme işlemi SGK tarafından onay vermez. Hasta yatağı alımı konusunda SGK’ ya gününüzde yoğun talep vardır. Bunun sebebi hasta yataklarının çok pahalı olmasından kaynaklanmaktadır. Birçok kişi maddi durumu elverişsiz kişiler bu mevcut fiyatları tek başlarına karşılayamazlar. Bu sebepten dolayı SGK’ dan yardım talep ederler. SGK’ da gerekli şartları sağlamış kişilerin yardım talebini onaylayarak kişilere yardımda bulunur. Maddi durumu elverişli kişilerin onay işlemi olumsuz sonuçlanır.

Ancak maddi açıdan bakıma muhtaç kişilerin işlemleri de buna paralel olarak olumlu olarak sonuçlanır. SGK Hasta Yatağı ödemesi alanında pek fazla gelişmiş hizmet vermese de kısmi olarak kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Hasta yataklarının çok pahalı olması kişileri SGY’ ya yönlendirmektedir. Maddi durumu elverişli kişiler SGK hizmetlerine hiç başvuru yapmadan direk olarak teknolojik olarak konforlu hasta yatakları satın almaktadırlar.

SGK Hasta Yatağı Ödemesi Ne Kadardır?

Bu konuyla ilgili hiçbir şekilde sabit fiyat bulunmamaktadır. Fiyatlar tamamen farklılık göstermektedir. SGK Hasta yatağı ödemesi genelde yarı yarıya hizmet sunmaktadır. Medikallerden alınan ve sipariş verilen yatakların yarı ücreti SGK tarafından karşılanır. Devlet hiçbir şekilde ücretin tamamını karşılamamaktadır. Hasta yatağı yarı özel hizmet alanına girmektedir.

SGK Hasta Yatağı Ödemesi belli bir oranda devlet tarafından karşılanmaktadır. Bu karşılanan yataklar ise teknolojik olarak gelişmemiş yataklardır. Teknolojik olarak gelişmiş, hastanın konforu açısından büyük önem teşkil eden yatakların fiyatları tamamen kişilere özeldir. Devlet yarı yarıya bile bir karşılama hizmeti sunmamaktadır. Hasta yakını olan kişiler başvuru yapmadıkları durumda devletten hasta yatağı konusunda herhangi bir ücret talep edemezler.

Ücret talep etmeleri içeri İl Sağlık Müdürlüğüne rapor götürerek başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu başvuru belli bir süre zaafında incelendikten sonra kişiye dönüş yapılmaktadır. Kişiler medikallerden başvuru yapmadan aldıkları ürünlerin parasını devletten talep edemezler. Devletten herhangi bir para talep etmek için başvuru yapmaları şarttır. Aynı zamanda başvurunda olumlu olarak sonuçlanması gerekmektedir.

Başvuru işlemlerinin olumlu olarak sonuçlanması hastalığın türüne göre farklılık göstermektedir. Felçli ve ağır hastalık durumu olanlar bir onay aşamasında bir adım öndedir. Aynı zamanda kişilerin maddi durumu da onay aşamasında önemli bir yere sahiptir. Maddi durumu iyi olan kişilerin onay işlemi olumsuz sonuçlanmaktadır.

SGK Hasta Yatağı Ödemesi Nasıl Alınır?

SGK’ dan hasta yatağı ödemesi alabilmek için belli başlı bazı hususlara uymak gerekmektedir. Hastanın durumu neticesinde hastanenin heyetinden alınacak rapor ile hasta yatağı için başvuru yapılabilir. Başvuru işlemleri ikamet ettiğimiz ilin İl Sağlık Müdürlüğüne yapılmaktadır. Hastane heyetinden alınan rapor buraya teslim edilmektedir. Hastalığın türü ve çeşitliliği raporun onayı için önemlidir.

Aynı zamanda raporun heyet tarafından verilmesi şarttır. Uzman doktorun imzası sadece yeterli değildir. Heyetin vereceği bir rapor neticesinde başvuru işlemi yapılabilir. Başvuru işlemi kişilerin maddi durumlarına göre farklılıklar göstermektedir. Kişi maddi durumu elverişli bir vatandaşsa onay işlemi genelde olumsuz sonuçlanır. Tam tersi kişi yardıma muhtaç hiçbir sosyal güvenlik kapsamı yok ise genellikle onay olumlu sonuçlanmaktadır. Onay işlem olumlu sonuçlandığında SGK tarafından kriterleri belirlenen hasta yatağı kişilerin adreslerine ulaştırılmaktadır.

Bu yataklar pek modern yataklar değildir. Bu sebeple yatalak hastaların ihtiyaçlarını konfor açısından karşılayamamaktadır. Kişiler böyle durumlarda özel medikallerden ve özel sağlık kurumlarından yarı özel hizmet kapsamında yataklar satın alabilirler. Bu satın alma işleminin ücretinin bir kısmını SGK karşılamaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında SGK hasta yatağı ödemesi için mutlaka tamamlamamız gereken bir takım prosedürler bulunmaktadır.

https://www.webmedikal.com/

Webmedikal Hasta Karyolası ve Satışı

İnsanlar, hep sağlıklı yaşamayı arzu ederler. Fakat yaşanan kazalar, hastalıklar insanın sağlığını bozmaktadır. Hastalıklar bazen geçici iken bazen ömür boyu kalıcı olabilir. Geçici olan hastalıklar hastanede ve evde gerçekleştirilen tedavi ve bakım neticesinde sona erer. Hasta sağlığına kavuşur. Kalıcı olan hastalıkların bazılarında hasta yatağa bağlı değildir. Fakat felç ve buna benzer hastalıklarda hastanın hayatı yatağa bağlıdır. Geçici rahatsızlıkların tedavi sürecinde, kalıcı hastalıkların devamında hasta karyolasına ihtiyaç vardır.

Hasta karyolaları, hastane odalarında, yoğun bakım ünitesinde ve ihtiyaç hasıl olması durumunda evlerde kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Hastanın konforu ve bakımını yapacak olan kişinin rahatlığı düşülerek üretilmiştir. Hastanede tedavisi yapılan hastaların bir müddet evde de bakılması gerekir. Evde yatarak tedavisi yapılacak olan hastalar normal kendi yataklarında yatabilir. Fakat bu durum hem hastayı hem bakıcıyı yorar. Çünkü sıradan yataklarda hastaların özel durumları düşünülmemiştir. Örneğin serum bağlanması için apart yoktur. Hastanın ağrı ve sancılarından dolayı dönmesinden dolayı düşme tehlikesi vardır. Yataktan kalkamayacak durumda olanlar için tuvalet sorun olmaktadır. Bu ve daha birçok nedenden dolayı hasta kalıcı şekilde yatağa bağlı olmasa dahi tedavisini ve bakımı kolaylaştırmak için mutlaka hasta karyolası temin edilmelidir.

Hayatının devamını yatağa bağlı bir şekilde geçirmek zorunda olan hastalar için ise kesinlikle hasta karyolası alınmalıdır. Hasta karyolaları hastanın rahatlığı ve konforunun yanında yara oluşumlarını da engellemektedir. Özellikle havalı hasta yataklarımız bası yarasının oluşumunu engellediği gibi zamanla oluşan yaraların tedavisine de katkıda bulunur. Hastanın kilosuna ve büyüklüğüne göre hasta yataklarımız vardır. Çocuk hastalar için küçük ebatta karyolalar üretmekteyiz. Hastanın psikolojini olumlu yönde etkilemek için ahşap kaplamalı yataklar da üretmekteyiz. Böylece hasta kendini hastanede değil evinde hissederek daha rahat olacaktır.

Kiralanabilecek Hasta Yatağı Çeşitleri

Yatarak tedavi edilecek veya hayatının geri kalanında yatmak zorunda olan hastalar için çeşitli yatak modelleri üretmekteyiz. Ürettiğimiz yatak çeşitlerinden hastanın kilosuna, hastalığının durumuna göre biri seçilebilir. Şayet hastanın kısa süre yatarak tedavi olması öngörülüyor ise o zaman yatak satın almak yerine kiralama seçeneklerimiz düşünülebilir. Kiralamada, yatağı belli süre kullanım üzerine sözleşme yapmaktayız. Yatağın kurulumunu yaparak müşterimize teslim etmekteyiz. Kullanım süre bittikten sonra yatak teslim edilmektedir. Hastanın tedavisi kiralama süresinden uzun sürecek olursa kiralama süresini uzatma konusunda müşterilerimize elimizden gelen yardımı yapmaktayız.

Müşterilerimizin kiralayabilecekleri çok çeşitli hasta yatağı modellerimiz vardır. Modellerimiz öncelikle motorlu ve motorsuz olarak ikiye ayrılır. Motorsuz modellerimiz manuel olarak da isimlendirilmektedir. Motorsuz modellerimizde yatağın özellikleri manuel yani elle çalıştırılır. Manuel modellerde rank manivela, hidrolik piston, amortisör veya kademeli makas gibi mekanik sistemler kullanılmaktayız. Kullandığımız mekanik sisteme göre yatağın fiyatı değişmektedir.

Motorsuz hasta yatağı modelleri:

 • Sabit
 • Bir ayarlı: Sırt bölümü hareketlidir.
 • İki ayarlı: Sırt ve ayak bölümü hareketlidir.
 • Üç ayarlı: Sırt ve ayak bölümüne ilave olarak yukarı aşağı doğru hareket eder.

Motorlu modeller elektrikli olarak da isimlendirilir. Motorlu modeller elektrikle çalışır. Yatağın özellikleri kumanda üzerindeki tuşlarla etkinleştirilir. Motor sayısı arttıkça yatağın özellikleri de artar. Motorlu hasta yatağı çeşitlerimiz:

 • Tek motorlu: Bir tane piston motorun bulunduğu yataklarda sadece sırt kısmı hareketlidir. 100 kg’a kadar olan hastalar için uygundur.
 • Çift motorlu: İki ayrı piston motoru vardır. Sırt ve ayak kısmı hareketli olan yataklarda 200 kg’a kadar olan hastaları taşıma kapasitesine sahiptir.
 • Üç motorlu: İki motorlu yataklara yükseklik ayarlama özelliği eklenerek üretilmiştir. Asansörlü yatak olarak da bilinmektedir.
 • Dört motorlu: Üç motorlu yataklarımızın özelliğine kan basıncını ayarlamaya yardımcı trendelenburg ve ters trendelenburg özellikleri ilave edilmiştir. Genellikle yoğun bakımlarda kullanıldığından evde bakım için pek uygun değildir.
 • Kolon motorlu: Kaldırma kuvveti ve dayanıklılığı diğerlerine göre daha yüksektir. Yoğun bakımlarda kullanıma uygun olmakla birlikte evde kullanıma uygun değildir. Diğer yataklarımıza göre çok daha pahalıdır.

Hasta Karyolalarında Teknik Servisin Önemi

Yatağa bağlı, felçli veya kısa süre yatakta tedavi olmak zorunda olan hastalar için özel olarak üretilen yataklara hasta karyolası denilir. Hasta yakınları, hastalarının en kısa sürede iyileşmesini ister. İyileşme sürecini tedavi, bakım ve hastanın psikolojisine bağlıdır. Hastanın psikolojisinin iyi olması için onu rahat ettirecek, konfor sağlayacak, uyumasını kolaylaştıracak, ağrılarını azaltacak ve yara oluşumunu engelleyecek yatak modellerimize ihtiyacı vardır.

Hasta karyolası seçerken kaliteye özen gösterilmelidir. Mekanik ve elektrikli aksama sahip olduklarından dolayı kaliteli olmadıklarında çok çabuk bozulabilmektedir. Ürünlerimiz gibi çok kaliteli olanlar da uzun süre kullanımdan dolayı zamanla hasarlar oluşabilir. Periyodik bakım ve oluşan hasarlar için teknik sersimiz hizmet vermektedir.

Mekanik aksama sahip olan manuellerde ve elektrikli yataklarda herhangi bir sebeple arıza oluştuğunda hemen firmamız aranmalıdır. Bazen oluşan arızalar çok basit olabiliyor. Elektriğin gidip gelmesinden dolayı kumanda kısa devre yapabilir. Yatağın motorunda sorunlar oluşabilir. Yaşanılan bu veya benzeri arızalar karşısında hastalar ve yakınları telaşa kapılabilir. Yaşanan telaşlanmanın nedeni üzerinde yatan kişinin rahatsız olmasından ve bakımı için yatağın zorunlu olmasından kaynaklanır. Firmamızda yatakların yedek parçası bulunduğundan gelen aramadan sonra teknik servisimiz sorunu çözmek için hemen adrese gider. En kısa sürede sorun giderilir.

Teknik servisimiz sorunu en kısa sürede çözmeyi hedefler. Fakat bazen kullanım talimatına uyulmadığından dolayı ağır hasarlar oluşabiliyor. Böyle durumlarda tamir süresi uzayabilir. Uzun sürecek tamir sürecini yaşamamak için hasta yatağı kullanımına özen gösterilmelidir. Örneğin tek motorlu yataklarda 150 kg’lık hasta yatırılmamalıdır. Ayrıca bozulan veya kırılan hasta yataklarının tamiri konusunda dikkat edilmesi gereken önemli bir husus vardır. Dikkat edilmesi gereken husus tamirin mutlaka yetkili kişilere yaptırılmasıdır. Yetkili kişiler dışında yaptırılan tamirde daha büyük sorunlar ortaya çıkabilir.

Havalı Yatak Satış ve Kiralama Hizmetleri

Hasta olmak insan bedenini ve psikolojisini yeterince yormaktadır. Bedenin rahat etmesi, konforunun sağlanması hastanın tedavi sürecini kısaltmaktadır. Uygun yatak seçimi yapılmadığında hastanın vücudunda zamanla yaralar açılmaya başlar. Yaralar oluşmasının nedeni, hastanın aynı tarafa yatmasından kaynaklı olarak o kısma beden ağırlığının yüklenmesinden, kan akışının yavaşlamasından ve hava akışının yeterince sağlanmamasından kaynaklanır. Bakıcılar hastayı her ne kadar çevirmeye özen gösterseler de bazen yeterli olmayabilir.

Hastalarda yara oluşumunu önlemek ve vücut şekline göre pozisyon alması için havalı yatak modellerimizi ürettik. Havalı yatak modellerimiz özel olarak tasarlanmıştır. Bir aparat yardımıyla yatak kolayca şişirilmektedir. Şişirmek için güç kullanmaya gerek yoktur. Tek bir tuşla yatak şişmektedir. Hastanın durumuna göre yatağın basıncı şişme motoru sayesinde kolayca ayarlanır.

Havalı yatak modellerimiz arasında en çok tercih edilen çeşidimiz boru tipi havalı yataklardır. Daha kullanışlı olan boru tipi havalı yataklar diğerlerine göre daha uygun fiyatlıdır. Yatak içinde boru görünümlü hava kanalları vardır. Bu kanallar hastanın vücudundaki kan akışını normale çevirir. Oksijen sirkilasyonunu düzenler. Böylece hastanın bedeninde bası yarasının oluşumu engellenmiş olur.

Havalı yataklar genellikle hayatının geri kalanına yatağa bağlı olan hastalar için kullanılır. Çünkü bu hastaların vücutlarında daha çok yara oluşumu söz konusu olur. Kısa süreli yatmak zorunda olanların konforu için de havalı yatak tercih edilmektedir. Kısa süreli yatacak olan hastalar için firmamızın kiralama seçeneği mevcuttur.

Hasta Yatağı İl Dışı Gönderimi Nasıl Yapılır?

Hasta Yatağı İl Dışı Gönderimi Nasıl Yapılır?

Hasta yatağı modelleri, kullanışlı ve rahat olması ile hastalık süresince en önemli yardımcımızdır. Hastalık boyunca sürekli olarak yatakta yatmak vücudumuz için ve iyileşme hızımız için oldukça endişe verici bir durumdur. Hastalık boyunca yatakta yatmak vücudumuz da yaralara sebebiyet vermektedir. Peki, hasta yatağı il dışı gönderimi nasıl yapılır? İşte merak edilen tüm ayrıntılar.

Günümüz koşullarında hasta yataklarının çok sayıda farklı modellerinin bulunduğunu biliyoruz. Bu kapsamda hasta yataklarının temini noktasında da karşımıza birden fazla seçenek çıkmaktadır. Hasta yatağı satışı yapan firmalar, bu tür ürünleri şehirlerarası olarak da teslim etme kabiliyetine sahip olmak durumundadır. Ancak bu sayede farklı şehirlere pratik bir şekilde hasta yataklarının teslim edilmesi de mümkün olmaktadır.

Yatakta sağa dönmek, sola dönmek, doğrultmak gibi problemler yaşayabiliriz. Bunlar için de hep yakınlarımızdan yardım istemek zorunda kalırız. Bazen oturduğumuz illerde de en iyi ürünü bulamayabiliriz. Bu sebeple şehir dışından sipariş vermek isteyebiliriz çünkü hepimiz yakınlarımız ve kendimiz için en iyisini isteriz. Firmamızdan kendiniz veya yakınınız için en uygun ürünü sipariş edebilir veya kiralayabilirsiniz.

Birçok ilde şubemiz olmakla birlikte aynı zamanda birçok ile de sipariş göndermekteyiz. Bu iller; Muğla, İzmir, Antalya, Ankara, Bursa, Balıkesir ve Tekirdağ’dır. Sizde bu illerde yaşamakta iseniz bizlere gönül rahatlığı ile ulaşabilirsiniz. Güvenli bir şekilde sipariş oluşturabilirsiniz. Ürünlerimiz sizlere kargo firması veya ambar ile ulaştırılacaktır.

Hasta Yatağı Siparişinin İçinde Hangi Ürünler Bulunmaktadır?

Hasta yatağı siparişi verdiğiniz zaman ortopedik yatağımızın yanında yatak koruyucu alez, serum askısı dahildir. Bizlere ulaştığınız zaman sipariş oluşturunca sizlere verdiğimiz fiyatın içine saydığımız ürünler de dahil olacaktır. Ürünlerimizin hepsi kaliteli ve uzun süre kullanabileceğiniz ürünlerdir.

Rahatlıkla kullanabilir ve cebinizin dostu fiyatlarımızla ile sipariş oluşturabilirsiniz. Yatak ve ürünlerimiz size ulaştığı zaman anlaşılan kargo firması tarafından veya firmamız tarafından da kurulum yapılmaktadır. Kurulum işlemi için de endişelenmenize gerek yoktur. Her daim müşterilerin yanında olan firmamız, sizlere yardımcı olacaktır.

Hasta yatağı siparişi söz konusu olduğunda planlı bir şekilde sunulması şart olan bir hizmet karşımıza çıkar. Bu noktada hasta yatağı teslimatı konusunda profesyonel bir seviyede hizmet sunan bir firmanın tercih edilmesi şarttır. Ancak bu sayede hasta yataklarının tam ve zamanında teslim almak da mümkün olacaktır.

Hasta yatağı satışı yapan firmalar söz konusu olduğunda karşımıza birden fazla seçenek çıkmaktadır. Esasında bu alanda hizmet sunan firmaların sayısının fazla olması, farklı kalite standartlarını da karşımıza çıkarmaktadır. Bundan dolayı şayet hasta yatağı satın alacaksanız; mutlaka bu tür ürünlerin satışını yapan firmalara dair etkili bir düzeyde araştırma yapmalısınız. Böylece avantajlı bir şekilde hasta yatağı alabilmek konusunda önemli avantajlara da sahip olabilirsiniz.

Özellikle profesyonel düzeyde bir hasta yatağı satış firması konusunda ayrıntılı bir araştırma yapacak olursanız, firmamız her zaman en mantıklı seçenek olarak karşınıza çıkacaktır. Firmamız şehirlerarası taşımacılık hizmetleri kapsamında da profesyonel düzeyde bir hizmetin adresi konumunda yer almaktadır. Böylece tam da aradığınız kalite standartlarında bir hizmeti firmamızın sizlerle buluşturduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Hasta Yatağı Kullanmanın Önemi Nedir?

Hasta tedavisi tam anlamıyla bir bütündür. Hastanın akıbeti ve iyileşmesi için bütün tedavi adımlarına odaklanmalı ve hasta yakınları ve hasta kendisi de gerekli özeni göstermelidir. Tedavi süreci yorucu bir süreç olmakla birlikte, ömür boyu yatağa bağlı olarak yaşamak da mümkündür. Bu tür durumlarda hastanın kendisini rahat hissetmesi ve ev halkı içinde olabildiğince rahat ve kolay işleyecek bir süreç inin hasta yatağı tercih edilmektedir.

Medikal süreçlerin hepsinden geçen ürünler gerçekten ilaçlar kadar önemlidir. Hastanın vücudunda yaralar olmaması, rahat hareket edebilmesi ve hastanın kaslarının kasılıp işlevsiz hale gelmemesi için mutlaka bu ürünlerimiz tercih edilmelidir. Normal insanlar için üretilen yataklar kesinlikle hastalar için kullanılmamalıdır. Ergonomik yapısı için bu tip yataklar hastalar için özel üretilmektedir.

Günümüz itibariye hasta yataklarının son derece profesyonel düzeyde hizmet sundukları bilinmektedir. Çünkü yatarak tedavi görmek durumunda olan hastaların tedavi sürecinin başarılı olmasında, hasta yatakları her zaman mükemmel çözümleri ortaya koymaktadır. Özellikle yeni nesil hasta yataklarının son derece yüksek kalite standartlarında üretildikleri de bilinmektedir. Bu durum biraz da hasta yataklarının üretim teknolojisinin gelişmesi sayesinde mümkün olmaktadır.

Hasta Yatağı Özellikleri

Hasta yatağı kullanım alanının önemi sebebiyle birçok özelliğe sahiptir. Normal yataklar gibi sadece konforlu ve rahat olması değil diğer amaçları da önemlidir. Maddeler şeklinde sıralamak gerekmektedir;

 • Ergonomik olması; ergonomik demek işlevsel kullanışlı anlamına gelir. Ergonomi alanından gelen bu sözcük, insanın fiziksel ve psikolojik işlevinin makine ve teknoloji ile uyumunu ve sürecini inceleyen bilim dalından almaktadır. Yani ergonomik olması insan vücuduyla uyumlu olarak üretilen bir yatak olmasından almaktadır.
 • Hava alabilir malzemeden üretilir. Bu madde önemlidir çünkü hasta yatağından kalkamayan insanlar mevsim ve koşul fark etmeksizin en yazık ki yatakta yatmaya devam etmek durumundadır. Bu da neme bağlı olarak hasta da tahrişten kaynaklanan yaralar oluşturur.
 • Yan korkuluklarını olması. Hareket etmekte zorlanan hastalarımız, özellikle fiziksel olarak engeli bulunan hastalarımız vücudun ani tepkimesi ile yataktan düşebilir. Korkuluk olması önemlidir.
 • Çok yüksek olmaması: Hastanın tekerlekli sandalye kullanıyorsa, yataktan sandalyeye geçişini kolaylaştırmaktadır.
 • Motorlu yatakların kullanımının kolay olması: Motorlu yataklar, yatağı doğrultmada ve pozisyon değiştirmede önemlidir. Tuşlu sistemle bu işlemler kolaylıkla halledilmektedir.
 • Özel sünger sistemi kullanılması: Hastanın sırt kısmında yara olmaması için yatakta özel sünger kullanılmalıdır.

Görüldüğü üzere hasta yataklarının özellikleri söz konusu olduğunda karşımıza geniş kapsamlı bir faaliyet alanı çıkmaktadır. Bundan dolayı da hasta yataklarına olan ilgi ve ihtiyaç günden güne artış göstermektedir. Şehirlerarası hasta yatağı satışı söz konusu olduğunda firmamız, her zaman yüksek kalite standartlarının merkezinde yer almaktadır. Çünkü firmamızın şehirlerarası hasta yatağı teslimatı konusunda profesyonel çözümleri ortaya koyabilme kabiliyeti de bulunmaktadır.

Hasta yatağı il dışı gönderimi nasıl yapılır? Şehir dışına hasta yatağı göndermek her zaman profesyonel bir düzeyde kabiliyeti gerekli kılmaktadır. Özellikle şehirlerarası teslimat sürecinin etkili bir düzeyde planlanması beraberinde önemli kazanımları da getirecektir. Tam da bu noktada hasta yatağı teslimatı konusunda iddialı olan firmamızla iletişime geçtiğiniz zaman son derece pratik bir şekilde hasta yataklarınızı teslim almanız da mümkün olacaktır.

https://www.webmedikal.com/

Hasta Yatakları Ev Tipi

hasta yatakları ev tipi

Hasta Yatakları Ev Tipi Nedir, Neden Tercih Edilir?

Ev tipi hasta yatakları nedir? Evlerde hastaların tedavi sürecinde kullanılan özel tasarım hasta yataklarına hasta yatakları ev tipi denir. İnsanlar sağlıklarının kıymetini hastalanınca anlamaktadır. Doktorlar tarafından hastanede yapılan tedaviye evde dinlenerek yardımcı olmak gerekir. Normal standartlardaki yataklar uzun süre yatmaya uygun değildir.

Hastanelerde kullanılan yataklar uzun süre yatacak hastaları dahi rahatsız etmeyecek konfordadır. Hastanede kullanılan yataklar özel olarak tasarlanan hasta yataklarıdır. Hastanın rahat yatmasını sağlayarak vücudunu dinlendirir. Hasta yatakları ev tipi olarak da tasarlanmaktadır. Ev tipi modeller genellikle ahşapla dekore edilir. Böylece evin mobilyalarına uyum sağlaması amaçlanır. Peki, neden ev tipi hasta yatağı tercih edilir? İşte detaylar!

Neden Ev Tipi Hasta Yatağı?

Her türlü hastalığın tedavisinde iyi uyumak ve dinlenmek olumlu etki yapar. Hastalara, hastanede çok iyi bakılır. Çünkü bütün imkanlar hastalara göre ayarlanmıştır. Hasta yatakları, yatan kişinin durumuna göre ayarlanabilmektedir. Ayak ve baş kısmı kumandadaki bir tuşa basılarak indirilir veya kaldırılır. Vücuda baskı yapmayan yataklarda hastalar çok iyi dinlenir ve uyur. Eve çıkan hastalar normal yataklarda aynı konforu bulamazlar. Hasta yatakları ev tipi modelleri alınır veya kiralanırsa hasta evinde de aynı rahatlığı ve konforu yakalar. Böylece daha hızlı iyileşir. Bütün bu bilgiler ışığında ev tipi hasta yataklarını kimler tercih eder? İşte ayrıntılar!

 

Hasta Yatakları Ev Tipini Kimler Kullanır?

Hastalık ve sağlık insan hayatının gerçekleridir. Hiç hasta olmadan yaşayan insan yoktur. İlla her insan çeşitli hastalıkları geçirir. Hastalıkların tedavisinde hasta yatakları çok olumlu etkiye sahiptir. Kısa süren hastalıklar olduğu gibi uzun süren hatta doktorların geçmeyeceğini ön gördüğü hastalıklar vardır. Geçici veya kalıcı hastalıkların evde bakım süreci olabilir. Hasta yakaları ev tipi çeşitleri evde tedavisi devam edecekler içindir. Felçli, son evresine gelmiş kanser hastaları, obezlerin evdeki tedavisi çok uzun süreli olduğundan hasta yatakları çok büyük bir ihtiyaçtır.

Hastalıkların Tedavisine Yardımcı Yataklar

Felçli olup yatağa bağımlı yaşayan hastalar vardır. Bu hastalar yattıkça vücutlarında bası yaraları oluşur. Bası yaraları zaten hasta olan kişinin yaşam kalitesini düşürür. Tedavi sürecini zorlaştıran bası yaralarının oluşmasını engellemek en doğru yoldur. Hasta yatakları ev tipi modellerinde var olan havalılar bası yarasının oluşmasını engeller. Oluşan yara varsa onların daha kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur. Devamlı yatan ve kendi başına hareket edemeyen hastaların vücudunu hareket ettirmek zor olduğundan beden gücü gerektirir. Hasta yatakları mekanizmaları, güç kullanmadan hastayı çevirebilir, başını, ayaklarını indirip kaldırır.

İyi Uyku İçin Hasta Yatakları

Uyku, bedenin güç toplayarak hastalıklarla mücadele etmesini sağlar. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde uykunun önemi çok fazladır. Doktorlar uykunun tedaviye katkısını artırabilmek için bazen hastaları ilaçla uyuturlar. Hastanede ilaç gibi etkenlerle tedavi süreci hızla ilerler. Eve gelen hastanın tedavisinin hızlı ilerlemesi için uyku kalitesi artırılmalıdır. Hasta yatakları ev tipi çeşitlerinden uygun olarak alınarak hastanın daha iyi uyuması sağlanmalı. Hatta hasta olmayıp uyku problemi yaşayanlar dahi hasta yataklarının konforunu kullanabilirler.

Ayarlanabilir Hasta Yatakları Ev Tipi Modelleri

Hasta yatakları, özel mekanizmaya sahiptir. Motorlu ve manuel modelleri vardır. Manuel modellerde yataklar elle yapılan müdahale ile hareket ettirilir. Elektrikli modellerde ise kablolu ve kablosuz kumanda vardır. Hasta yatakları ev tipi, manuel veya motorlu modellerden seçilebilir. Güç kullanmak istemeyenler motorlu modelleri tercih etmelidir. Kumanda kullanılarak yatak aşağı yukarı hareket ettirilir. Aşağı yukarı hareketliliği yemek yemede, acil durumlarda hastanın naklini kolaylaştırır. Hastanın başı veya ayak kısmı kaldırılarak rahat etmesi sağlanabilir.

 

Hasta Yatağı Ev Tipi Modellerin Faydaları

Hasta olmak son derece zordur. Bazen başını kaldırmak gibi en basit işleri dahi yapacak gücü bulamazlar. Basını kaldırmak gibi işlemler için dahi yardım almak hastaların psikolojisini bozar. Hasta yatağı ev tipi kumandalı modelleri hastanın bazı şeyleri kolayca yapabilmesini sağlar. Kumandanın tuşuna basarak başını ve ayaklarını kaldırabilir. Bu bile hastanın tedavisine katkı sağlayacak şekilde psikolojisini olumlu etkiler. Yataklar sırt ağrısı ve bası yarası oluşumunu engeller. Ayrıca uyku apnesi, ödem, nefes almada zorluk, reflü, fibromiyalji gibi hastalıklarının iyileşmesine olumlu katkı sağlar.

Hasta Yatağı Ev Tipi Fiyatları

Çeşitli hasta yatağı modelleri vardır. Hasta yatakları ev tipi fiyatları modellerine göre değişmektedir. Geçici hastalığı olanlar satın almak yerine kiralama fırsatını değerlendirebilirler. Bu noktada günümüz koşullarında hasta yataklarının profesyonel çözümleri ortaya koyduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır.

hasta yatağı kiralama

Doğru Hasta Karyolası Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru Hasta Karyolası Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru Hasta Karyolası Seçimi Nasıl Yapılır?

Hastanın sağlık durumu göz önünde bulundurularak bir tercih yapmak tabii ki çok daha doğru olacaktır. Dilerseniz nelere dikkat etmeniz gerektiğini alt başlıklar halinde inceleyelim ve sorularınıza da yanıt vermeye çalışalım.

Yoğun Bakım Hastaları:

Yoğun bakım hastaları için motorlu hasta yatağı modelleri çok daha doğru ve sağlıklı bir tercih olacaktır. Motorlu hasta yatağı modellerinde kumanda paneli desteği mevcut ve hastanın çok daha kolay hareket etmesi ve pozisyon alması bu sayede mümkün hale geliyor.

Ortopedik medikal hasta yatakları ile birlikte yoğun bakım hastalarının bakım süreci de daha sağlıklı ve daha profesyonel bir hal alıyor. Zaten hastanelerin yoğun bakım ünitelerini ziyaret ederseniz bu yatak modellerinin çok daha fazla tercih edildiğini sizler de net bir şekilde fark ediyor olacaksınız.

Felçli Hastalar:

Felçli hastalar, diğer hastalara kıyasla hareket özgürlüğü daha fazla kısıtlanan kimselerdir. Motorlu hasta yatağı modelleri çok daha doğru ve çok daha sağlıklı bir tercih olacaktır. Ayrıca hareket kabiliyetinin kısıtlı olması nedeniyle vücudunu kontrol etmesi de bir hayli zor oluyor ve korkuluk detayı da bu bağlamda bir adım daha öne taşınıyor. Korkulukların daha güçlü olması ve hasta güvenliğini de en iyi şekilde sağlaması gerekiyor.

Manuel yatakları ise kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Bu durum hem bakıcı kimselere hem de hastalara büyük sorunlar yaratabilir ve can sıkıcı durumlar ortaya çıkabilir.

Kilolu Hastalar:

Aşırı kilolu hastalar da yatağa mahkum olabiliyor ve bu durumda hasta yataklarına ihtiyaç duyuluyor. Hareket kabiliyetini arttıracak özel yataklar mevcut. Kilolu hastalar için tasarlanmış olan bu yatak modellerini sizler de resmi adresimiz aracılığı ile inceleyebilir ve detaylar hakkında personel kadromuzdan daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

Neden Hasta Yatağı?

Bu sorunun çok sayıda cevabı var ve bunlardan bir tanesi de hasta konforudur. Az önce de dile getirdiğimiz gibi hastalarımız gün içerisinde bakıma çok fazla ihtiyaç duyuyor ve hareket kabiliyetleri daha kısıtlı olduğu için yardım almak durumunda kalıyorlar. Bu süre zarfında bakıcıların da işini kolaylaştırmak adına hasta yatağı tercih etmek kesinlikle daha doğru ve daha sağlıklı olacaktır.

Hasta yatağı tercihleri ile birlikte sizler de hasta bakımını bir süt seviyeye taşıyabilir ve hastalarınızın konforunu da daha kusursuz hale getirebilirsiniz. Hasta yatağı tasarımında bu detayın büyük önem taşıdığını da belirtmek gerekiyor. Ergonomi ve ortopedi detaylarının göz önünde bulundurulduğu bu yatak modelleri ile birlikte bakıcıların işi de daha kolay hale gelecektir.

Ayrıca hastalar, kumanda paneli sayesinde yatağın kontrolünü kendi başlarına da sağlayabiliyor. Hastalarınızın bakımında sizler de söz sahibi iseniz bu yatak modellerini tercih edebilirsiniz. Yeni dönemde yalnızca satın alma değil, kiralama opsiyonu da söz konusu ve bu sayede çok daha uygun rakamlar da karşınıza çıkıyor olacaktır. Diğer detaylar için personelimiz ile görüşme yapabilir ve varsa sorularınızı da detaylı bir şekilde aktarabilirsiniz. Her hasta için özel üretim hasta yatakları modelleri mevcut ve hastanızın sağlık durumuna bağlı olarak sizler de tercihlerinizi hemen şimdi yapabilirsiniz.

https://www.webmedikal.com/

Hasta Karyolası Kiralama Şartları

hasta karyolası kiralama şartları

Hasta Karyolası Kiralama Şartları

Hasta yatağı kiralama şartları ve hasta yataklarımız hakkında firmamız memnun kalacağınız tüm hizmetleri sunmaktadır. Hasta yatakları, yapıları ve teknik özellikleri gereği, normal yataklardan farklı olmakla beraber, sahip olduğu motorlar neticesinde normal yataklardan daha ağır yataklardır. İşte bu nedenle hasta yatağı kiralama konusunda belirli şartlar vardır ve bu şartlar tamamen gerekli görüldüğü üzere alınmış kararlardır.

Hasta Yatağı Kiralama – Firmamız Hakkında

Hasta yatağı kiralama işlemini İstanbul başta olmak üzere tüm ilçeleri üzerinden ve çevre illerden kiralayabilirsiniz. Çevre iller olarak da Marmara bölgesinin tamamını hasta yatağı kiralama konusunda firmamız ile iletişime geçerek hem bilgi alabilir hem de kiralama işlemini başlatabilirsiniz. Firmamız, alanında 10+ yılı aşkın süredir profesyonel anlamda bu işi yapmaktadır.

Hasta Yatağı Kiralama Şartları

Hasta yatakları yapıları gereği, diğer yataklardan çok farklı bir statüye sahiptir. Hem ebat hem ağırlık hem de teknik özellik bakımından diğer standart yatak tipleriyle karşılaştırılamayacak kadar profesyonel işçilik ve belgeler ile üretilmektedir. Hastaların konforu düşünüldüğü zaman, yatağın açıları ve motorlarına kadar ince düşünülmüş işçilik ve parçalar yer aldığı için, belirli bir genişlik ile yükseklik değerlerine sahiptir. Bunlarla beraber ağırlık olarak da sabit motorlara sahip olduğu için diğer yatak gruplarından daha ağırdır.

İşte tüm bunlar bir araya geldiği zaman, bazı durumlarda hasta yatakları kiralama işlemi ne yazık ki gerçekleşemiyor. Hasta yatağının gireceği daire, bulunduğu kat sayısı, giriş ölçüleri, merdiven genişlikleri bu konuda son derece önem arz etmektedir. Normal bir ev taşımacılığında bile, bir buz dolabı geçişlerinin bile çok zor olduğu bazı merdiven boşluklarından, daha geniş ve daha uzun hasta yataklarının geçmemesi, taktir edersiniz ki son derece normal bir durumdur.

Hasta Yatağı Kiralama Konusunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hasta yatağı kiralama esnasında, bulunduğunuz bölgeye hizmetimizin olup olmadığı en önemli konulardan bir tanesidir. Firmamız, başlık kısmında belirttiğimiz üzere İstanbul ve çevre illere hizmet vermektedir. Marmara bölgesi dışında hizmet verdiğimiz bir il ve ilçe bulunmuyor şu an için.

Bununla beraber gerek telefon görüşmelerinde gerekse e-posta ile bilgi alışverişinde bulunurken, bulunduğunuz dairenin apartman mı yoksa müstakil daire mi olduğunu mutlaka belirtiniz. Ayrıca apartman dairesinde konaklayan müşterimiz, kaçıncı katta bulundukları ve apartman boşlukları hakkında detaylı bilgileri vermeleri de önemle rica olunur. Apartman boşlukları konusunda bir şüpheniz oluşmuşsa, bu alanın fotoğraflarını teknik ekibimiz ile paylaşmanızda size kesin bilgi vermemiz açısından iyi olacaktır.

Teknik Servis Hizmetimiz Hakkında

Hasta yatağı kiralama konusunda gerekli tüm şartların oluşması durumunda, alanında uzman teknik ekip arkadaşlarımız, taşıma ve kurulum işlemlerini tamamlayacaklardır. Gerek kumanda kontrolleri gerekse yatağın sabitlenmesi konusunda hastanın kendisi ve gerekiyorsa refakatçısı; kullanım konusunda akılda soru işareti bırakmayacak şekilde bilgilendirilmektedir. Ayrıca bu konuda aklınıza takılan tüm soruları da gerek yatak kurulum esnasında gerekse sonrasında telefon ile teknik ekibimizden detaylı bilgiyi her zaman alabilirsiniz.

Firmamız misyon ve vizyon politikaları çerçevesinde, gerek satış öncesi bilgilendirme, gerekte satış sonrası tüm sorunları çözme konusunda yardımcı olmayı ve her zaman mutlu müşterilere sahip olmayı benimsemiştir. Hastanın tüm konforu sağlanmış olana kadar teknik ekibimiz sizlere hizmet vermeye devam edecektir.

Hasta yatakları konusunda çok daha detaylı bilgiye sahip olmak için, web sitemizin iletişim sayfasında yer alan telefon numarası ve e-posta yoluyla tüm sorularınızı bizlere yöneltmekten lütfen çekinmeyin. Hasta yatağı satın alma ve kiralama işlemi yapmak zorunda değilsiniz, sizlere her zaman ücretsiz olarak bilgi vermekten onur duyarız.

kaynak: https://www.webmedikal.com/

Havalı Yatak Kullanımı

Havalı Yatak Kullanımı

Hasta bakımından en çok tercih edilen yatak türlerinden biri olan havalı yatak, yeni dönemde de farklı modelleri ile birlikte hastalara fayda sağlamaya devam ediyor. Her geçen gün daha fazla insan tarafından tercih edilmelerinin elbette önemli bir sebebi var ve bunlardan bir tanesi de kullanım kolaylığı sağlıyor olmasıdır.

Havalı yatak kullanımı oldukça kolay ve saniyeler içerisinde hazır hale getirebileceğiniz gibi yine saniyeler içerisinde katlayıp muhafaza edebiliyorsunuz. Hasta bakımını daha verimli ve profesyonel seviyeye taşıyan bu yatak modellerini sitemizde bulundurmaya devam ediyor ve satışa sunuyoruz. Bununla birlikte dilerseniz kiralama hizmeti de alabilirsiniz.

Havalı Yatak Nasıl Hazırlanır?

Bir pompa yardımı ile sizler de bu yatakları şişirebiliyor ve kullanıma hazır hale getiriyorsunuz. İnsanlar neden bu yatakları tercih ediyorlar sorusunun en önemli yanıtlarından bir tanesini verdik ve bir diğer yanıt ise hasta konforunu bir adım öne taşıyor olmasıdır.

Bu yataklar ile birlikte hasta yarası oluşumunun en aza indirgendiğini biliyor muydunuz? Havalı yatak kullanımı ile birlikte vücudunuzda oluşma riski olan yaralar da gün yüzüne çıkmayacak ve sizleri herhangi bir şekilde rahatsız etmeyecektir. Bu tür ürünlerin sayılarının artmasını temenni ediyoruz ve bu sayede emin olun bakım süreci de daha sağlıklı bir hal alıyor. Uygun fiyatları ile sitemizdeki yerini almış durumda ve dilediğiniz zaman sizler de incelemelerinizi yapabilirsiniz.

Havalı Yatak Satış ve Kiralama Noktası

Havalı yatak kullanımı hakkında konuştuktan sonra dilerseniz firmamızın sunduğu hizmetleri de yine hep birlikte detaylı bir şekilde incelemeye çalışalım. Havalı yatak satış ve kiralama hizmetleri ile bu sektördeki yerimizi almış durumdayız. Sayısız hastaya hizmet sunuyor ve onların rahatını düşünüyoruz.

Havalı yatak satış hizmetlerinin yanı sıra kiralama konusunda da yine firmamızdan yardım alabilirsiniz. Fiyatlar, sektördeki diğer adreslere kıyasla daha uygun ve zaten incelemelerinizi yaptığınızda bunu sizler de net bir şekilde göreceksiniz. Beklentilerinize her konuda yanıt vermek gibi bir amaç edindik ve bu amacımızı da yerine getirdiğimizi düşünüyoruz.

Havalı yatak kiralama ya da satış hizmeti almak isterseniz eğer sizler de web sitemiz aracılığı ile incelemelerinizi yapabilir ve hemen arından personel kadromuz ile iletişim kurabilirsiniz. Rakamlar ve yatakların teslimatı konusunda sizlere detaylı bilgi aktaracak ve merak ettiğiniz sorulara da net bir şekilde yanıt vereceklerdir.

Havalı yataklar gerçekten çok özel ürünler ve yalnızca hasta bakımında değil, yaşlı bakımında da büyük bir önem arz ediyor. Bu yataklar sayesinde ilgili kişinin bakımı daha kolay bir hal alıyor ve gündelik ihtiyaçlarını da yine bu yatağın üzerinde karşılayabileceğini belirtmek isteriz. Hemen şimdi incelemelerinizi yapabilir ve varsa sorularınızı da personel kadromuza iletebilirsiniz. Bu konuda sizlere yardımcı olmaya hazırız.

https://www.webmedikal.com/

 

 

Open chat